Hiába a tiltakozás, a tárca nem módosít a tankönyvtámogatáson

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium nem kíván módosítani a tankönyvtámogatás rendszerén – közölte Hiller István tárcavezető újságírói kérdésre kedden Budapesten.

MNO
2007. 07. 03. 14:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete (MSZOE) kedden lapunkkal közölte: levélben fordul a gyermeküket egyedül nevelő nők védelmében Szili Katalin házelnökhöz, Lamperth Mónika munkaügyi miniszterhez, illetve Lévai Katalin szocialista EP-képviselőhöz és Lendvai Ildikó MSZP-s frakcióvezetőhöz a csaknem 300 ezer anyát érintő támogatás elvonásának kompenzálásáért.

A szervezet úgy véli, súlyosan sérti az egyenlő bánásmód elvét, hogy a tankönyvellátás normatív támogatási rendszeréből – az Országgyűlés oktatási és tudományos bizottságának javaslata alapján – kimaradnak a gyermeküket egyedül nevelő szülők gyermekei.

Az MSZOE a levélben javasolja, hogy legyen ingyenes a tankönyvellátás minden olyan egyedülálló szülő által nevelt tanuló részére, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem összege nem haladja meg a minimálbér kétszeresét.

Korábban Keszei Sándor, az MSZOE elnöke egy bizottsági ülésen bírálta, hogy az idei költségvetés elfogadása után kikerültek a tankönyvtámogatásra jogosultak köréből az egyedülálló szülők által nevelt diákok.

Az oktatási tárca sajtóirodája azt közölte az MTI-vel: az egyedülálló szülők nem szorulnak ki a támogatási lehetőségekből abban az esetben, ha egyébként megfelelnek a jogosultságoknak, tehát anyagilag rászorulnak vagy gyermekük tartósan beteg.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.