A meghívottak között van például Kína, India, Brazília, Oroszország, vagy Dél-Afrika. A szeptember 27-én és 28-án Washingtonban megrendezendő konferencia célja az üvegházhatást kiváltó gázok korlátozása, illetve az erről kötendő nemzetközi egyezmény.
A világon egyébként az Egyesült Államok az az ország, amely az üvegházhatást kiváltó legtöbb gázt bocsátja ki, Washington azonban a G8-ak, vagyis az iparilag legfejlettebb országok között az egyetlen, amelyik nem írta alá a Kiotói egyezményt. (Ez az az egyezmény, amelyet 1997-ben fogadtak el, és amelynek értelmében az aláírók azt vállalták, hogy 2008 és 2012 között öt százalékkal csökkentik a széndioxid-kibocsátásukat.)
Bush elnök a mostani felhívásában nem ejtett szót erről az egyezményről, és úgy fogalmaz: „az elmúlt években sokat haladt előre a tudomány az éghajlatváltozás okainak feltárásában, és ezzel új lehetőségek is nyíltak a gondok megoldásában”. Az elnök egyúttal hangoztatja azt is, hogy az Egyesült Államok elkötelezett abban, hogy – más országokkal összefogva – csökkentsék a széndioxid-kibocsátást.
Az első visszhangok Bush felhívására pozitívak. A brit kormányfő, Gordon Brown üdvözölte az ötletet, az ENSZ bonni székhelyű Klímaváltozási Titkársága úgyszintén.
(radio.hu)
Görögországban és Törökországban tombol az erdőtűz + videó
