Szonda: Budapesten öt éve nem javul az életminőség

Budapesten öt éve nem javul az életminőség a fővárosiak szerint, akik elsősorban az egészségügyi ellátás és a közlekedés megítélésén keresztül értékelik a városvezetés munkáját is – derül ki a Szonda Ipsos reprezentatív felméréséből.

MNO
2007. 08. 29. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Budapesten tíz emberből kilenc úgy gondolja, hogy a fővárosi életminőség nem javult„ – olvasható a Szonda Ipsos közvélemény-kutató intézet vizsgálatáról készített jelentésben, melynek adatfelvételét még májusban végezték.

A megkérdezettek szerint a budapesti életminőség „összképét” jelentősen rontja „az elvárható szintet sem elérő„ közlekedési infrastruktúra. A fővárosiak a legkritikusabbnak a parkolási helyzetet és a köztisztaságot tartják.

A lakókörnyezet infrastrukturális tényezői közül a válaszadók a legjobb szolgáltatások között az áram-, a gáz- és a vízellátást említették.

Az úgynevezett „humán szempontokat” a budapestiek „viszonylag kedvezőnek„ értékelik, ez alól a szociális ellátórendszer a kivétel. A kulturális kínálatot, valamint a „városképet” említették a leggyakrabban, mint ami a budapesti életminőséget kedvezően befolyásolja.

A kutatók azonban arra figyelmeztetnek, hogy ezek a „magasabb szintű igények csak akkor jelentkeznek, ha az alacsonyabb szintű igények tekintetében az emberek nem szenvednek hiányt„.

Amíg a lakosság az elementáris szinten küszködik mindennapi gondokkal, a magasabb szintű igényeknek megfelelő kínálat nem képes pozitív irányba befolyásolni az életminőséget – olvasható a jelentésben.

A kutatás szerint a budapestiek a városvezetést elsősorban az egészségügyi ellátórendszeren, a közlekedési helyzeten, valamint a közterületek állapotán keresztül ítélik meg.

A jelentés írói szerint eredményeikből az is következik, hogy a budapestiek életminősége leghatékonyabban az említett területek fejlesztésével javítható.

A dokumentum szerint a felmérést a Szonda Ipsos új módszerrel, a „helyi életminőség-kutatással” végezte. Az új módszerrel a „lakosság által megélt valóságot„, nem pedig az „objektív” állapotokat tudják mérni.

Lehet, hogy a tömegközlekedés színvonala a hivatalos normák szerint megfelelő, ám végeredményben az számít, hogy azt a lakosság milyennek éli meg – mutat rá a Szonda Ipsos.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.