A munkáltató a kollektív szerződésben rögzített pihenőidők átszervezésével, hatékonyságnöveléssel biztosítja a béremeléshez szükséges összeget. A menetrendet ez nem befolyásolja Antall Attila szerint. A bérköltség egyébként a vállalat kiadásainak mintegy 50 százalékét teszi ki.
Antal Attila hangsúlyozta: jobb, „pörgősebb„ menetrendet alakítanak ki, a pihenőidők átszervezésével ésszerűbbek, rugalmasabbak lesznek a szabályok, így kevesebb jármű ugyanazt a szolgáltatást tudja majd nyújtani. Antall elmondta: elsősorban a buszközlekedés vonatkozásában várnak hatékonyságnövekedést.
Nagyon jó megállapodás
Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetei Szövetsége (VTDSZSZ) elnökhelyettese csak annyit fűzött hozzá, hogy nagyon jó megállapodást sikerült kötnie a szakszervezeteknek és a munkáltatónak.
A béremelés során biztosítják a tartósan távol lévő dolgozók átlagos bérfejlesztését is, így a távolléti díj 2007 szeptemberétől további három százalékkal emelkedik.
A szakszervezetek képviselői és a BKV Zrt. vezetősége abban is megállapodtak, hogy a jelenlegi, dolgozónként és havonta ötezer forint étkezési utalványt adóváltozás esetén a 2008. évi adómentes szintre emelik, és a munkáltató vállalta: a fejenként 42 ezer forintos év végi étkezési utalványt 2008-ban is változatlan feltételekkel biztosítja.
Lemondott a szakszervezeti alelnök
Nem ért egyet a BKV és az érdekképviseletek közötti bérmegállapodással, ezért lemondott posztjáról vasárnap éjjel Nemes Gábor, a vállalat vezetőségével tárgyaló Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSzSz) alelnöke.
Döntéséről szóban már tájékoztatta a szakszervezeti vezetőket, hamarosan pedig mindezt írásban is megteszi. Nemes a Cinkota Autóbusz Szakszervezet elnöke marad.
(mti, hirtv.net)
Orbán Viktor: Magyarország ismét helytállt!
