Sólyom László hivatali partnerével minden bizonnyal szót ejt a Magyarországnak nyújtott svájci felzárkózási támogatásról. Svájc mint az Európai Unió társult állama öt éven át összesen egymilliárd svájci frank értékben fejlesztési hozzájárulást nyújt az integrációs szervezet új tagországainak. Magyarország részesedik ebből Lengyelország után a legnagyobb mértékben: bő 130 millió svájci frank, átszámítva több mint 20 milliárd forint támogatáshoz jut.
A felek emellett várhatóan szót ejtenek a világméretű pénzügyi válságról, valamint más aktuális nemzetközi kérdésekről.
A köztársasági elnök koszorút helyez el a zürichi műszaki egyetemen az 1956-os magyarországi forradalom és szabadságharc hősei előtt tisztelgő emléktáblánál. Az 1956-os forradalom után sok magyar menekült érkezett Svájcba, és közülük sokan a zürichi műszaki karon folytattak tanulmányokat. Erre az időszakra vezethető vissza a Magyar Mérnökegyesület megalapítása a főiskolán.
Sólyom László számos kulturális programon is részt vesz az alpesi országban. Látogatást tesz például a berni történeti múzeumban, amelynek egyik legbecsesebb állandó kiállítási tárgya az utolsó Árpád-házi magyar király, III. András kétszárnyú házi oltára. Emellett itt őrzik a – kutatók szerint – legrégebbi fennmaradt magyar zászlókat, amelyek Zsigmond király, német-római császár korában kerülhettek Svájcba.
(MTI)
Magyar Péterék az EPP-vel és a baloldallal közösen mentegetik Ursula von der Leyent
