Miután az ügyészség módosította a vádat, és hivatalos személy által, fontosabb ügyben, hivatali helyzettel visszaélve elkövetett vesztegetés bűntettével vádolta meg Weiszenberger Lászlót, a terhelt is változtatott korábbi védekezési stratégiáján: tegnap vallomást tett. A fiatalember, aki Zuschlag János képviselőtársa volt a kiskunhalasi önkormányzat MSZP-frakciójában, „élete örök szégyenfoltjának” nevezte azt a titokban rögzített videofelvételt (ezt később a Hír TV mutatta be), amely bizonyítja, ötmillió forint csúszópénzt kért egy vállalkozótól, hogy pályázata pozitív elbírálásáért közbenjárjon. A volt kistérségi megbízott a felvétel szerint húsz cégnek segített hasonló módon, ezért ő alkalmanként félmilliót tehetett zsebre, a maradék pénzt pedig minisztériumi ismerősének kellett átadnia, aki döntött a beadott pályázatokról. Weiszenberger elmondta, hogy soha nem járt egy minisztériumban sem ügyeket intézni, az egész történetet csak kitalálta, hogy így jusson pénzhez.
– Gyermekkoromban mesemondóversenyeket nyertem – közölte a volt szocialista képviselő.
– Ez, tudom, viccesen hangzik – mondta. Fodor Endre tanácsvezető bíró megjegyezte: „Nem. Ez egyáltalán nem hangzik viccesen.” Az viszont tény, hogy a nyertes vállalkozó, mielőtt rögzítette a Weiszenbergerrel folytatott beszélgetését, 17 millió forintot kapott a Miniszterelnöki Hivataltól pályázatára.
A terhelt védője, Bene Zoltán kérte a per felfüggesztését, ugyanis alkotmányos aggályai vannak az eljárással kapcsolatban, ami miatt szerinte az Alkotmánybírósághoz kell fordulni véleményért. Védence ugyanis megállapodott az ügyészséggel, hogy beismerő vallomása után tárgyalás nélkül, gyorsított eljárásban ítélkeznek felette, és így „megússza” egy felfüggesztett börtönbüntetéssel. Ám Fodor Endre bíró úgy döntött, a gyorsított eljárás feltételei nem állnak fenn. Bene szerint a tárgyalásról való lemondás intézménye nincsen egyértelműen szabályozva, védence beismerő vallomása nem vehető figyelembe bizonyítékként egy normális tárgyaláson, sőt úgy vélte, Fodor Endre sem ítélkezhetne ügyfele cselekményéről, hiszen a gyorsított eljárást azért nem támogatta, mert kételyei támadtak Weiszenberger beismerő vallomásával kapcsolatban. – Ezzel ítélethozatal előtt minősített egy bizonyítékot, amit nem tehetett volna meg – mondta lapunknak Bene Zoltán. A bíróság a pert elnapolta.
Kihúzták az ötös lottót