Felbukkant a német terrorista

A Der Spiegel beszámol arról, hogy életjelet adott magáról a legkeresettebb német terrorista. A Tages-Anzeiger tudósításából kiderül, hogy Aargau kanton a törvények szigorításával válaszol egy fiatal lány meggyilkolására.

2009. 08. 19. 7:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Spiegel

A hírmagazinban Yassin Musharbash A német dzsihádista üdvözletét küldi Afganisztánból című cikkében ismerteti a szövetségi köztársaság legkeresettebb terroristájának legújabb üzenetét, melyben Eric Breininger megköszönte mindenkinek, aki „támogatja a mudzsahedineket”, és üdvözletét küldi Afganisztánból. Ehhez illusztrációként egy fényképet küldött, amely egy laptop előtt ülve mutatja.

Az üzenet igazi jelentősége, hogy a Saar-vidéki fiatal, aki az Iszlám Dzsihád Unió (IJU) szolgálatában áll, nyilvánvalóan él. A mostani életjelre a német biztonsági szolgálatok másfél hete bukkantak egy dzsihádista honlapon. Merénylettel ebben nem fenyegetőzött. Eric Breininger mióta 2007 szeptemberében alámerült, a legkeresettebb német terrorgyanúsított. Az úgynevezett Sauerland-sejt környezetéhez tartozik, aki az IJU megbízásából merényleteket akart Németországban elkövetni.

Tages-Anzeiger

A svájci napilap Aargau megszigorította a törvényt című cikkében ismerteti a kanton egy márciusi gyilkosságra adott válaszát. A kanton parlamentje kedden úgy határozott, hogy a feltételesen szabadlábra helyezett bűnözőket gyorsabban lehet védőőrizetbe venni. Ez a letartóztatás legfeljebb egy hétig tarthat. A kanton büntetőeljárás-jogi törvényének említett szigorítását a parlament vita nélkül fogadta el. Minden frakció már korábban megállapodott arról, hogy a 16 éves riedeni gyermekfelvigyázó lány meggyilkolása a büntetőtörvényben is következményekkel kell, hogy járjon.

A következő évtől lép életbe a jogszabály, mely szerint a védőőrizet legfeljebb hét napig tarthat. A kanton kormányzata eredetileg azt javasolta, hogy a védőőrizet két hétig is tarthat. A szövetségi igazságügyi hivatal – a szövetségi igazságügyi és rendészeti minisztérium egyik főosztálya – megítélése szerint ez azonban alkotmányos megfontolásokból „problémás”. A szövetségi állam ebben az álláspontjában a szövetségi bíróság ítélkezési gyakorlatára támaszkodik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.