Balajti László, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) főigazgatója azonnali vizsgálatot rendelt el a Hír Televízió Célpont című műsorában pénteken elhangzottak miatt. Abban ugyanis Joó Tibor azt állította: az NBH egyik munkatársának közreműködésével nevezték ki őt a Főtáv Zrt. munka- és tűzbiztonsági igazgatójává 2007-ben. A csalás miatt akkor már öt éve körözött, érettségivel sem rendelkező férfi azt is elmondta: egy titkosszolgálati alkalmazott felkérésére vállalta el a fővárosi közműcég munka- és tűzbiztonsági átvilágítását nettó hatmillió forintért, amelyből négymilliót tovább kellett adnia az NBH-s kapcsolatának, és később a Főtáv gazdasági átvilágításával is megbízták. A férfi azt állította: kinevezése után Hagyó Miklós volt MSZP-s főpolgármester-helyettes havi ötvenmillió forintot kért tőle készpénzben, míg Kovács Lajos Főtáv-vezérigazgatónak további kétmillió járt volna.
Az NBH szombati közleménye rámutat: azért indítottak vizsgálatot, mert a Főtáv nem áll nemzetbiztonsági védelem alatt, „így az NBH-nak semmiféle hivatalos kapcsolata nem lehetett e cég tisztségviselőivel”. Ehhez képest Joó Tibor nem arról beszélt, hogy a Főtáv igazgatójaként kereste meg a titkosszolgálat, hanem arról, hogy az NBH küldte a közműcéghez.
Eközben a Főtáv vezérigazgatója büntetőeljárásokkal fenyegette meg Joó Tibort és a Hír Televíziót a szerinte hamis vádak miatt. Közleményében Kovács Lajos azt állította: a csalásért körözött férfi soha nem volt a cég igazgatója vagy munkavállalója. (Ezzel szemben Joó Tibor titulusát a Hír TV dokumentummal igazolta – lásd a mellékelt dokumentumot.) A vezérigazgató közölte: 2008 márciusában a sajtóból értesültek arról, hogy a Főtávval 2008. január 11-ig szerződéses kapcsolatban álló DPE Kft. egyik munkatársát körözik. Ezért vizsgálatot folytattak le, amely megállapította, hogy senkit sem ért kár, a helyzet kialakulásában pedig a Főtáv vétlen. Kovács Lajos a kenőpénzre vonatkozó vádakat is visszautasította.
A vezérigazgató elismerte: a Főtáv korábban 180 millió forintért szerette volna megvenni a félmilliós törzstőkéjű Murus Zrt.-t, amely helyett elvégezték egy csepeli lakópark fűtési rendszerének kialakítását. Kovács szerint ebben az üzletben semmi kivetnivaló nincs. A Főtáv akkor lépett akcióba, miután kiderült: a szocialista érdekeltségi körbe tartozó Murus csúszik a kivitelezéssel. A vezérigazgató megjegyezte: a vételárat 2010 márciusában 122,5 millióra csökkentették. Ugyanakkor a Hír TV úgy értesült: nem márciusban, hanem májusban faragott a közműcég igazgatótanácsa a vételáron, miután többeknek gyanússá vált az üzlet. A Murus Zrt.-ben igazgatósági tagként dolgozott a Hagyó megbízható embereként ismert Gyarmati Zoltán, illetve az Agrobank korábban elítélt vezetője, Kunos Péter. A cég felügyelőbizottságában ült az ugyancsak Hagyó köréhez sorolt MSZP-s Élő Norbert, továbbá a BKV-lobbista Hatvani Szabó János.
Megérkezett a hó, rengeteg a baleset a közutakon