Nem utazik Erdélybe a dalai láma?

A dalai láma nem látogat ősszel Romániába, legalábbis így tudja az Evenimentul Zilei című román napilap hétvégi internetes kiadásában, miközben a száműzetésben élő buddhista vallási vezetőt meghívó Tőkés László európai parlamenti képviselő sajtóirodájának nincs tudomása a szeptemberre tervezett utazás elmaradásáról.

MNO
2010. 05. 02. 16:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A román napilap felvette a kapcsolatot a dalai láma személyi titkárával, Tenzin Taklhával, aki állítólag azt mondta: a vallási vezető valóban elfogadta a meghívást, de később úgy határozott, hogy mégsem utazik Romániába. A lap szerint a titkár úgy fogalmazott: a látogatással kapcsolatban „elvi megállapodás” született, ennek ellenére mégsem kerül sor az útra. Hozzáfűzte: a vallási vezető látogatásait illetően azt az elvet követik, hogy „ne okozzanak semmiféle kellemetlenséget”.

Az Evenimentul Zilei szerint Tőkés László környezetében meglepetéssel fogadták a hírt a tibeti személyiség döntéséről. Az erdélyi Krónika internetes kiadásában idézte Demeter Szilárdot, az EP-képviselő sajtóirodájának vezetőjét, aki elmondta: megkapták a dalai láma európai irodájától azt a levelet, amely megerősíti a szeptember 23-24-ére tervezett látogatást. „Hivatalosan még nem értesítettek bennünket, hogy a látogatás esetleg elmaradna. Reméljük, hogy mégis sor kerül rá, hiszen két éve dolgozunk ennek érdekében” – mondta Demeter.

Tőkés László április közepén jelentette be, hogy a dalai láma elfogadta meghívását, és szeptemberben kétnapos látogatást tesz a Székelyföldön. A tervek szerint a dalai láma a háromszéki Csomakőrösre, Kőrösi Csoma Sándor szülőfalujába utazik, ahol megkoszorúzza az első európai bódhiszattva (buddhista szent) szobrát, majd előadást tart Sepsiszentgyörgyön. Röviddel Tőkés bejelentése után a bukaresti külügyminisztérium közleményben hangsúlyozta, hogy a román hatóságok nem hívták meg a dalai lámát romániai látogatásra, Bukarest pedig „egyetlen, szuverén és területileg egységes Kína létezését ismeri el, amelynek Tibet is része”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.