Németh Imre megerősítette korábbi kijelentését a már benyújtott géptámogatási igényekről szólva, miszerint minden befogadott igényt ki fognak elégíteni néhány héten belül.
A választási kampányban megígért 23 ezer forintos garantált árról szólva a földművelésügyi miniszter elmondta: a búzára beígért állami felvásárlási árat tartják és néhány héten belül meghirdetik. Mindez azért nem történt meg idáig, mert a támogatási rendszert egy közraktározási támogatással is ki akarják egészíteni, ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy újra bevezetik a közraktárjegyet. A régi-új rendszer működtetését Németh Imre azért tartja szükségesnek, mert véleménye szerint az aszály miatt alacsony lesz az idei búzatermés, ami felfelé fogja elmozdítani az árakat. A miniszter szerint nem elképzelhetetlen, hogy a 23 ezer forintos garantált árnál több ezer forinttal magasabb piaci ár alakul ki, s ez esetben a közraktárjegy segítségével biztosítani kell a termelőknek búzájuk visszavásárlását. A kukorica kapcsán Németh megerősítette: ősszel meghirdetik a megígért 24 ezer forintos garantált árat.
A tejpiacon kialakult feszültségekről szólva Németh Imre kérdésünkre elmondta: nem lát esélyt arra, hogy a piaci zavarok kezelésére több milliárd forintot áldozzon a tárca. Véleménye szerint a piac szereplői a terméktanácson belül meg fogják találni annak lehetőségét, hogy a többlettermelés okozta feszültségeket levezessék. A miniszter szerint nincs különösebben meglepő helyzet a tejágazatban, hiszen minden évben magasabb tejhozammal kell számolni a nyári hónapokban, s az sem szokatlan, hogy a fölösleget tejporrá dolgozza fel a tejipar. Az erős forint idején megnövekedett tejbehozatal kezeléséről szólva a földművelésügyi tárca vezetője úgy vélekedett: az EU-val kötött megállapodások nem teszik lehetővé hogy a piaci zavarok korlátozását importstoppal oldja meg Magyarország. Azt viszont kiláltásba helyezte, hogy az importnál szigorúan alkalmazni fogják az egészségügyi előírásokat.
A következő három évre szóló bérmegállapodás is azt jelzi, hogy középtávon is javul a tervezhetőség a gazdaságban