Fauszt Zoltán aljegyző vette át a petíciót, aki közölte, hogy azt továbbítja az illetékes fórumoknak. Rámutatott azonban, hogy a benzinkút megépítését a vitatott területen az önkormányzat már semmilyen jogszerű úton nem tudja meggátolni. A Böszörményi úti benzinkút felépülését egyedül úgy lehet megakadályozni, ha az önkormányzat fel tud ajánlani egy olyan cseretelket, amit a főút mellett található jelenlegi – s így nagy forgalommal kecsegtető – ingatlan helyett elfogad az OMV. Az aljegyző elmondta: lakossági nyomásra 1998-ban már kísérletet tettek a telekcserére, akkor ettől a megoldástól elzárkózott. Szerettük volna megkérdezni a cég magyarországi képviseletét arról, hogy most elképzelhetőnek tartják-e a cseretelek elfogadását, ám a jövő hét elejéig szabadságon lévő ügyvezető igazgatót lapzártáig nem sikerült utolérni.
A 35-ös út kivezető szakaszán található területet 1991-ben adásvételi szerződéssel adták az OMV birtokába. Az érvényes jogszabályok értelmében a polgármesteri hivatal műszaki osztálya az építési engedélyt kiadta, ám az építkezés megkezdésére egészen 2002 közepéig nem kerülhetett sor, mert a lakosság minden lehetséges fórumon megtámadta az engedélyt. A Legfelsőbb Bíróság idén februárban az eredeti építési engedélyt jóváhagyta, így az üzemanyag-forgalmazó társaság megkezdhette az építkezést.
A lakosság újabb tiltakozó akcióját az váltotta ki, hogy a területet, ahol a tervek szerint a benzinkút mellett bevásárlóközpont is épülne, körbekerítették. Amint azt a lakosok képviseletében Juhász Józsefné elmondta, ezzel a zöld felület nagymértékben csökken, s még roszszabb lesz a környéken lévő lakásokban élni. Ez egyébként már most sem kellemes, mert a panelházak alig több mint tizenöt méterre helyezkednek el a négysávos 35-ös főközlekedési úttól, s így az ott lakók az átlagosnál nagyobb zajterhelésnek és levegőszennyezettségnek vannak kitéve.
A lakosok úgy látják: éppen elég benzinkút van a környéken, semmi szükség egy újabb megépítésére. A Legfelsőbb Bíróság jogerős döntését, amely az építkezés elől elhárítja a jogi akadályokat, nem fogadják el, panaszukkal az Alkotmánybírósághoz fordultak. Ennek kapcsán Fauszt Zoltán rámutatott: az Alkotmánybírósághoz benyújtott panasznak nincs halasztó hatálya a jogerős bírósági ítéletre, vagyis az, hogy az OMV folytatja-e az építkezést, vagy megvárja az Alkotmánybíróság állásfoglalását, kizárólag a cég döntésétől függ.
Bóka János: Az új Európai Bizottság a változatlanság politikáját folytatja, ami az EU lassú gazdasági agóniáját jelenti