A fejlemények arra indítottak, hogy a leginkább felelősségteljes és legkevésbé rossz döntést hozzam meg, ami a knesszet feloszlatása – mondta a jeruzsálemi miniszterelnöki hivatalban tartott rövid tájékoztatón. Elmondása szerint azután kényszerült a lépésre, hogy nem sikerült rábírnia a szélsőjobboldali Nemzeti Unió– Házunk, Izrael pártszövetséget arra, hogy belépjen kisebbségbe került kormányába. Az unió teljesíthetetlen követeléseket szabott, politikai zsarolásnak pedig nem enged – fűzte hozzá.
Saron nem nevezte meg a választások pontos időpontját, mindössze arra szorítkozott, hogy február első napjaiban rendezik meg. Az izraeli médiában felröppent február 4-i dátumot lényegében megerősítette, amikor újságírói kérdésre válaszolva közölte, hogy ezt az időpontot jelezték neki. Kacav elnökkel folytatott megbeszélése után Joszi Szárid, az ellenzéki baloldali Merec párt vezetője úgy nyilatkozott, hogy a szavazás „minden kétséget kizáróan” február 4-én lesz.
A következő néhány héten belül mind a Saron vezette Likud, mind az Izraeli Munkapárt kormányfőjelöltet választ. Saron legnagyobb vetélytársa Benjamin Netanjahu volt miniszterelnök, aki a hét végén feltételekhez kötötte a külügyminiszteri tisztség elfogadását. Saron kedden hangsúlyozta: ajánlata még mindig érvényes. A tavaly februárban megválasztott miniszterelnök az előre hozott választásokig hivatalában marad.
Az AP jelentése szerint a munkapártiak két héten belül megtartják elnökjelölő gyűlésüket. A pártot vezető Benjamin Ben Eliezer volt védelmi miniszter két, mérsékeltebbnek számító ellenfele Hájim Ramon parlamenti képviselő és Amram Micna haifai polgármester.
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
