Nem sokkal a szlovák koalíciós tárgyalások után hogyan értékeli Mikulás Dzurinda lépését a státustörvény módosítása ügyében?
– A kormánykoalíciós tárgyalásokon nem volt szó a kedvezménytörvényről, a koalíciós szerződésbe sem rögzítettünk ezzel kapcsolatban semmit, ami azonban nem jelenti azt, hogy ne vonnánk le a tapasztalatokat az esetből. A Magyar Koalíció Pártja mindig is komolyan vette a megállapodásokat, ezúttal is tartottuk a szavunkat, Mikulás Dzurinda ezzel szemben olyan álláspontra helyezkedett, amiről még csak nem is tájékoztatott bennünket elutazása előtt.
– Okozhat-e zavart a szlovák kormánykoalíción belül az a tény, hogy végül is sikertelen volt az MKP közvetítése a vitában?
– Azt kell mondanom, hogy a jó együttműködés alapja a kölcsönös bizalom, amit el lehet játszani. Most ez a bizalom megrendült. Egyelőre nem tudok semmi közelebbit a budapesti tárgyalásokról, eseményekről, érdeklődéssel várom, mit mond majd a kormányfő véleményének megváltoztatásáról.
– Ön a múlt héten arról tájékoztatta a sajtó képviselőit, hogy a magyar kedvezménytörvény tervezett módosítása ügyében konzultáltak Mikulás Dzurindával, ezért várható, hogy a magyar–szlovák kormányfői találkozón megállapodást vár. Mi történt ön szerint?
– A Magyar Koalíció Pártja a kedvezménytörvénnyel kapcsolatban első alkalommal vállalt közvetítői szerepet a szlovák és a magyar kormány között. Mi a Magyar Állandó Értekezleten olyan módosítást kezdeményeztünk és fogadtunk el, amelyet valóban konzultálunk Dzurinda miniszterelnök úrral, s a velünk folytatott megbeszélésen jónak, elfogadhatónak tartotta a nevelői-oktatói támogatás olyan kifizetési módját, hogy azt ne személyek, hanem közösségek kapják. Egyszerűen nem tudom, hogy mi történt.
– A kudarccal végződött Medgyessy–Nastase találkozó után folytatják még a közvetítést?
– Egyértelműen állíthatom, hogy a Magyar Koalíció Pártja befejezte közvetítői szerepét Budapest és Pozsony között a kedvezménytörvénnyel kapcsolatban.
Jó hírt hozott a kormány azoknak, akik családi házat vennének
