Elkezdődött a Holokauszt Múzeum és Dokumentációs Központ kialakítása Budapesten, a Páva utcai egykori zsinagógában – hangzott el a Keresztény–Zsidó Társaság és a Raoul Wallenberg Egyesület tegnapi Gyűlöletbeszéd, holokauszttagadás című fórumán.
Kaltenbach Jenő, a kisebbségi jogok országgyűlési biztosa elmondta: az Európa Tanács egyik bizottsága a diszkrimináció témakörében megkezdte egy általános politikai ajánlás kidolgozását, amelynek büntetőjogi fejezete a holokauszttagadást is büntetni kéri az EU tagállamaitól. Az ombudsman utalt arra, hogy tavaly, év elején, hivatala kodifikációs munkába kezdett, amit az Igazságügyi Minisztérium és a Legfőbb Ügyészség is felkarolni látszott. Tájékoztatása szerint azonban a tervezetet a szaktárca 2001 végéig nem nyújtotta be az Országgyűlésnek, s az nem került a kormány elé sem. Kaltenbach Jenő kitért arra is, hogy az ombudsmani hivatalhoz csak kis számban érkeznek a gyűlöletbeszéddel vagy a holokauszttagadással összefüggő panaszok, ami véleménye szerint az emberek viszonylag nagy tűrőképességével vagy az intézkedésbe vetett csekély bizalommal magyarázható.
Bócz Endre, az Igazságügyi Minisztérium főcsoportfőnöke arról beszélt, hogy az Európai Unió kerethatározat-tervezete szerint a tagállamok és a tagjelölt országok is kötelesek lennének bűncselekménnyé nyilvánítani egyebek mellett a gyűlöletre izgatást valamely nemzet vagy lakossági csoport ellen. Tájékoztatása szerint a magyarországi törvénymódosítás megszövegezése ügyében november 19-én Budapestre érkezik a Zsidó Világkongresszus számos képviselője.
Dobner Győző baptista lelkész rámutatott: a témában a kisebb egyházi közösségeken belül a tájékozatlanság és véleménynélküliség jellemző. Szerinte a keresztény egyházak egy része e kérdésben csak a nyilatkozatok szintjéig jutott el.
Itt a bizonyíték: Kincse Csongor valójában a Tisza embere
