Tegnap befejezte munkáját a Dunaferr Rt. november 29-én felfüggesztett közgyűlése, amelyen és az acélmű igazgatóságának és felügyelőbizottságának előterjesztése, valamint az alapító okirat alapján a banki konzorcium támogató álláspontjának figyelembe vételével határozott arról, hogy a Dunaferr Rt. egyesül a Dunaferr Acélművek Kft.-vel – tájékoztatta lapunkat közleményében a vasmű.
Eszerint az egyesülés az Acélművek Kft. beolvadásával történik a Dunaferr Rt.-be. A közgyűlés megállapította, hogy a vasmű részvényeseinek többsége egyetért a beolvadás szándékával, és felmérte, hogy a társaság részvényesei közül melyikük kíván a jogutód gazdasági társaság tagjává válni.
Közölték: a közgyűlés deklarálta, hogy a Dunaferr Rt. a beolvadást követően változatlanul zárt körű részvénytársaságként működik tovább. A beolvadáshoz kapcsolódóan a közgyűlés döntött arról is, hogy a vagyonmérleg-tervezetek és a vagyonleltár-tervezetek fordulónapja 2002. október 31.
– A dunaújvárosi közgyűlés kötött mandátummal, azaz feltételekkel járult hozzá ahhoz, hogy a tulajdonosi képviselő nevében igennel szavazzak. Mivel azonban e feltételek teljesülésére a főtulajdonos nem tudott garanciát adni, nemmel szavaztam – nyilatkozta lapunknak Kálmán András. Elmondta: az igen szavazatot a közgyűlés két feltételhez kötötte. Az egyik szerint az ÁPV Rt.-nek garanciát kell vállalnia arra, hogy amennyiben az állami és a 14,9 százalékos önkormányzati tulajdonrész együtt 25 százalék plusz egy szavazat alá csökken, akkor a beolvadáskori értéken kivásárolják az önkormányzat hárommilliárd forint névértékű részvénypakettjét. Ezzel a feltétellel az önkormányzat azt kívánja elérni, hogy a befolyásoló tulajdonrész maradjon állami-önkormányzati kézben. Ellenkező esetben ugyanis nem lenne beleszólási lehetőségük a privatizáció után a cég életébe, döntéseibe. Kálmán közölte: a másik feltétel az volt, hogy a szervezeti átalakítás során az ÁPV Rt.-nek mint főtulajdonosnak biztosítania kell: csak olyan ütemben történhetnek az elbocsátások, hogy a munkahelyükről kikerülő embereket a foglalkoztatási társaságok legalább két éven keresztül alkalmazni tudják. Kiemelte: a Dunaferr Rt.-n belül működik az Acél Alapítvány, az önkormányzat pedig létrehozta a Dr. Kovács Pál Alapítványt, amelyek a foglalkoztatási problémák megoldását tűzték ki célul. Ám látni kell – fogalmazott –, hogy egy nagyobb volumenű leépítés esetén ez nem elég. Ezért a Dunaferr arra kérte a kormányt, hogy hozzon létre egy kistérségi foglalkoztatási társaságot, s működtetéséhez biztosítson hatmilliárd forintot.
Kálmán András hangsúlyozta: az ÁPV Rt. képviselője úgy nyilatkozott, hogy mind a két feltételt elfogadhatónak tartják, de mindenképpen meg kell várniuk a december végi kormánydöntést. Január elején készül el az Acélművek Kft. beolvadási mérlege, s csak ezt követően kerülhet sor az újabb közgyűlésre.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
