Visszatértek a korábbi alacsonyabb szintre az 50. héten a kukoricajegyzések a chicagói tőzsdén, míg a búzaárak kisebb ingadozás után egy-két dollárt mérséklődtek. Az USDA (USA mezőgazdasági minisztériuma) a várakozásnak megfelelő becslést hozott ki, így a piac inkább az egyéb spekulatív hatásokra reagált. A takarmánykukorica-piacon az USDA-jelentés – a várakozásnak megfelelően – csökkentette az észak-amerikai kukorica kivitelét és változatlanul hagyta Kína exportját. A visszaesésben szerepet játszott a megemelkedett argentin kínálat, és a csökkenő kereslet. Brazília viselkedése ellentmondásos: miközben a partjainál sorakoznak az exportra váró hajók, szűkös készlethelyzetét és magas importigényét panaszolja.
A búzapiacon a hektikus ármozgás mellett minimálisan csökkentek a jegyzések. A hírek inkább egy emelkedésnek kedveztek volna, de a technikai (spekulációs) tényezők lenyomták az árszintet. Az USDA hatszázezer tonnával csökkentette a 2002–2003-as termés előrejelzését. Nem segítette az áresést, hogy Kanada felfüggesztette ukrán importját, mert abban az amerikai országban még nem regisztrált betegséget mutattak ki (francia földön pedig DDT-nyomokat találtak az ukrán szállítmányokban). A megkezdett vizsgálat eredményétől függ az ukrán kivitel sorsa. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacokon folytatódni fog az ingadozó ármozgás, mert egyfelől lendíteni látszik a piacon, hogy az ázsiai és észak-afrikai térségből vételi érdeklődés mutatkozik, másfelől év végén a piac általában csöndesebb, mint évközben.
A szójadarapiacon az előző heti csökkenést két-három dollárral korrigálták az árak, amelynek oka elsősorban a vevők megjelenése volt. Ugyanakkor Dél-Amerikában továbbra is kitűnő az időjárás és várhatóan a következő hetek áralakulásának ez lesz a fő meghatározó tényezője. A decemberi hallisztjegyzések hirtelen megugrottak, miután nem hivatalosan elterjedt, hogy Peruban a hatóságok váratlanul halászati tilalmat jelentettek be december 18-tól. A nagy vevők még nem jelentek meg a piacon, így a későbbi lejáratok nem változtak.
A Budapesti Árutőzsdén (BÁT) az 50. héten nőtt a lelkesedés, és ez a forgalomban is megmutatkozott. Csaknem nyolcvan százalékkal magasabb volt az üzletkötések száma és értéke, mint az előző héten, bár a jegyzések minden cikkre csökkentek. Összesen 443 kontraktusra született üzletkötés 1,025 milliárd forint értékben. A takarmánykukorica-piacon több mint ötven százalékkal nőtt a forgalom. Az árak folyamatosan csökkentek a hét közepéig, majd kisebb ingadozást követően pénteken is tartott az esés. A búzapiacon csak harmincszázalékos volt az emelkedés, de az árak mozgása a kukoricához hasonló volt. A jegyzések a következő év elejére csökkentek, míg a jövő év második felére tartottak maradtak. Az egyéb cikkekben nem volt jelentősebb kínálati-keresleti mozgás, így a jegyzések nem is változtak.
Az utolsó előtti hét érdekessége volt, hogy a BÁT részvénytársasággá alakult. Ez azonban nem zavarta az 51. héten a búzaárakat abban, hogy az első két kereskedési napon csökkenjenek és szerdán is csak enyhe emelkedést érjenek el. Csütörtökön jelentősebben, 280 forinttal ugrott meg a márciusi jegyzés, és pénteken is drágult 170 forintot, így a lejárat 22 560 forinton zárt.
A takarmánykukorica márciusi ára hétfőn stagnált, augusztusi lejárata csökkent. Kedden lejjebb szállt a márciusi jegyzés ára is, ami szerdára megfagyott, mert a jegyzés nem változott. Csütörtökön enyhe emelkedés jött, míg a péntek vegyesen alakult.
Ekkora bohócot még nem csinált magából Magyar Péter – már kétmillióan láttak az erről szóló videót
