A német Zöldek a kritikus pillanatokban is hűek maradnak önmagukhoz, és a számukra hátrányos döntésektől sem riadnak viszsza. A kisebbik kormánypárt kongresszusának küldöttei Hannoverben lemondásra kényszerítették elnöki kettősüket, Claudia Rothot és Fritz Kuhnt.
A két politikus válaszút elé állította a hétszázharminchárom delegátust: vagy lemondanak képviselői tisztségükről, vagy megválnak elnöki pozíciójuktól. A párt belső törvényei mindeddig kizárták a „mandátum” és a „hivatal” egyesítését. A társelnökök ügyes taktikai húzással megkerülték az előírást, amikor javaslatot tettek arra, hogy az „elavult és hátrányos rendelkezést” helyezzék hatályon kivül. Indítványukat a kongresszusi küldöttek elfogadták, de azt már nem, hogy a két elnöknek 2003 májusáig engedélyezzék a kettős feladatok ellátását.
A környezetvédő párt legismertebb politikusának, az alkancellár-külügyminiszter Joschka Fischernek támogató felszólalása sem volt elegendő ahhoz, hogy a kongresszus résztvevői a javaslat mellé álljanak. Sokan figyelmeztettek arra – de a jelek szerint hiába –, hogy a februári, Alsó-Szászországban és Hessenben esedékes tartományi választásokon nem célszerű lemondani a két rutinos és népszerű politikusról. Végül azonban az sem befolyásolta a küldötteket, hogy a csökkent népszerűségük. A leváltások után a kongresszus kényszerhelyzetbe került: előzetes felkészülés nélkül, villámgyorsan új vezetőket kellett találnia. Végül a Zöldek volt honvédelmi szóvivőjére, Angela Beerre és az eddigi szövetségi ügyvezetőre, Reinhard Bütikoferre esett a választás.
Háromnapos látogatára Németországba érkezett Móse Kacav izraeli államelnök, aki a zsidó államnak nyújtandó katonai segély részleteiről folytat tárgyalásokat. Berlin egyelőre csak védelmi jellegű rakétarendszer szállítására hajlandó, a Fuchs páncélosok iránti izraeli kérést mindeddig elutasította.
Korábbi csapatát kiütötte a bombaigazolás, a Chelsea az első döntős a klub-vb-n
