Mindenki számára világossá vált: a baloldal szándéka az, hogy lerombolja az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) ellenőrzési intézményét, amellyel eléri a totális véleménydiktatúra kialakulását Magyarországon – mondta lapunknak Szalai Annamária, a Fidesz médiapolitikusa azután, hogy az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottsága tegnapi ülésén a kormánypártok a Fidesz minden módosító indítványát elutasította az ORTT jövő évi gazdálkodásával kapcsolatban. Pető Iván (SZDSZ) bizottsági elnök megjegyezte: úgy látta, hogy a négypárti tárgyalássorozat után Szabó Zoltán (MSZP) módosító indítványaival igyekezett eleget tenni az ellenzéki kívánságoknak.
Szalai leszögezte: a kormánypártok Medgyessy Péter ígéretére hivatkozva elfogadták az ORTT költségvetését, a kormány azonban drasztikusan megnyirbálta azt. Hozzátette: az ORTT elnök asszonya ezért mondott le posztjáról. – Miközben a kormánypártiak arra hivatkoztak, hogy nem elég az ORTT rendelkezésére álló pénz, a hiányt bevallottan a közszolgálati televíziók és rádió rovására akarják pótolni. Szalai elmondta: a Fidesz ehhez nem járult hozzá, pedig módosító indítványaikkal az EU kritikai megjegyzéseire figyelve stabilizálhatták volna az ORTT működését.
A lapunk tegnapi számában megjelent információkra – miszerint az MTI frissen kinevezett elnöke, Vince Mátyás az intézmény két alelnökét kényszerszabadságra küldte, és már keresi azokat az okokat, amelyekkel rendkívüli felmondási hatállyal válhat meg tőlük – sem Vince, sem az alelnökök nem kívántak reagálni. Szalai ezzel kapcsolatban elmondta: Vince még szinte bele sem ült a székébe, de már kényszeresen meg akar felelni a miniszterelnöknek.
Az MTI elnöke információink szerint Szántó Andrást, az MTK FC sajtófőnökét, az MSZMP KB agit-prop osztályának volt munkatársát, az MTI volt moszkvai irodavezetőjét akarja kinevezni az elnöki iroda igazgatói posztjára. Szántó a Magyar Hírlapnál munkatársa volt Vince Mátyásnak. Ugyancsak alelnök lehet Gózon István, az MTI bukaresti tudósítója.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
