Ügynökjövő

2002. 12. 13. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Amikor napvilágra került a D–209-es ügy, a miniszterelnök és szigorúan titkos üzleti partnerei fűt-fát ígértek a múlt feltárásáról, az átvilágítás kiterjesztéséről, az adatok nyilvánosságáról. Készségesnek mutatkoztak mindenféle kutatásra, boncolgatásra, parlamenti vizsgálatra, tudván azt, az idő ezúttal is nekik dolgozik. Sebtében kidolgozott stratégiájuk bevált, a miniszterelnök ügyeit „feltáró” parlamenti bizottság a rendszerváltozás utáni igazságkeresés tehetetlenségét tárta fel, a kormányzati politikai szerepet betöltő személyek állambiztonsági múltját kurkászó grémium pedig beérte néhány botrányos sejtetéssel, majd a jól végzett munka elégedettségével feloszlott. Már akkor bizonyossá vált, hogy a nagy garral beharangozott, új átvilágítási törvény még az eddigieknél is jobban szolgálja majd a Hálózat érdekeit.
Jóllehet, annak idején az SZDSZ a koalíció feltételeként szabta a politikai és közéleti elit lehető legszélesebb körű átvilágítását, ma már az MSZP egy cseppet sem törődik a szövetségesének tett ígéreteivel sem. A szocialisták leszűkítenék az átvilágítandók körét, s ezen tervezetükhöz megkapták a parlamenti többség (jobban mondva a szavazók többségének) jóváhagyását is. Ezentúl hajdani ügynökök, spiclik, besúgók, vamzerek, hivatásos be- és feljelentők nyugodtan vállalhatnak vezető tisztséget az egyházakban, a pártokban, a szakszervezetekben, a sajtóban, az országos köztestületekben, a közalapítványokban – nem fenyegeti őket az a veszély, hogy múltjukra fény derül. Akik eddig valamilyen trükkel megúszták az átvilágítást, mostantól gátlástalanul kiélhetik ambícióikat, egykori jellemtelenségük törvényi védelem alá kerül. A jövőben átvilágítják majd a köztársasági elnököt, a kormány tagjait, az államtitkárokat, az Alkotmánybíróság tagjait, a Legfelsőbb Bíróság és a Legfőbb Ügyészség, a számvevőszék, a jegybank vezetőit, az ombudsmanokat, a főpolgármestert és helyetteseit, a megyei közgyűlések elnökeit és alelnökeit, a tízezernél nagyobb lélekszámú települések polgármestereit. (Érdekes módon az egyszerű parlamenti képviselők mindkét felsorolásból kimaradtak.) A törvény nem rendelkezik arról, ha az említett körben baloldali elkötelezettségű ügynököt találnak, akkor azonnal összehívandó egy képviselőkből és független sajtómunkásokból álló bizottság, amely az érintettet tisztára mossa, bebizonyítja, a derék tégla egy hungarikum, nemzeti érték, a magyarság díszpéldánya, kiváltképp alkalmas arra, hogy a serdületlen ifjúság elé példakép gyanánt állíttassék. Ilyen törvényi kitételre nincs szükség, mert a szerencsétlen közvéleményt úgy megdolgozták az elmúlt fél évben, hogy a lakosság jelentős része kifejezetten büszke az egykori besúgóira. Megjegyzendő, az ügynökök polgári jogai nem csorbulnak, nem lesz elzárva előlük az ombudsmani, de mint a példa mutatja, még a miniszterelnöki foglalkozás sem. Ugyanis az átvilágítás eredményeként a besúgót semmilyen hátrány, szankció, büntetés nem érheti. Lemondásra szólítják fel, ha annak nem tesz eleget, nyilvánosságra hozzák a nevét. Amennyiben kimondja a bűvös „Na és?” jelszót, minden pálya nyitva marad előtte. A lelkiismeretére apellálnak annak, aki volt annyira lelkiismeretlen, hogy családtagjairól, barátairól, ismerőseiről, embertársairól jelentéseket adjon. A bűnbánat, mint baloldali erény – kész apokalipszis.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.