Spidla a közös cseh–szlovák légvédelmi együttműködésről tárgyalt szombaton Mikulás Dzurinda szlovák miniszterelnökkel, s a tíz évvel ezelőtt megszűnt Csehszlovákia utódállamainak illetékes tárcavezetői Jaroslav Tvrdík cseh, illetve Ivan Simko szlovák védelmi miniszter már a „közös égbolt” nevű projektum egyes részletkérdéseiről is eszmecserét folytattak. Egyetértettek abban, a fő cél nem csupán a szuperszonikus vadászgépvásárlásra vonatkozó egyezmény megkötése. A kassai repülőtiszti akadémián közös pilótaképzést, a szliácsi légvédelmi lőtéren pedig közös gyakorlatokat terveznek, s ezután leghamarabb 2004 közepén kerülne sor a cseh–szlovák légtér közös védelmére.
Trvdík azonban kategorikusan ellenzi, hogy a cseh–szlovák légvédelmi együttműködést kiterjesszék Lengyelországra és Magyarországra is. A Hospodárská Novinynak nyilatkozva kifejtette: a cseh vadászgépek szükség esetén másfél-három perc alatt elérik a temelíni vagy a dukovanyi atomerőművet, ám a magyar, a lengyel vagy akár a német vadászpilótáknak jóval több időre lenne szükségük a berepüléshez. A miniszter szerint elképzelhetetlen, hogy Csehország légterének védelmét teljes mértékben más államokra bíznák, e feladatban cseh vadászgépeknek is részt kell vállaniuk, ellenkező esetben az ország elvesztené szuverenitását.
A cseh szociáldemokrata párt által rendezett, az új államfő személyére vonatkozó referendumban alig 27 ezren vettek részt. A többség Milos Zeman exkormányfőt szeretné látni az elnöki székben. Zeman azonban megerősítette: nem kíván részt venni az államfőválasztás első fordulójában. Közölte, ha az első fordulóban a parlament képtelen lenne államfőt választani, ami válsághelyzetnek minősíthető, akkor a második fordulóban ő is megméretteti magát.
Állítólag Sinner sérült, de nem ő, hanem Djokovics szenvedett és bukott nagyot
