Folyamatosan erősödik tavaly október óta az euró a dollárral szemben. A 2002. január elsejétől bevezetett fizetőeszköz 21 százalékkal erősödött. A tengerentúlon attól tartanak – írta az EU Observer –, hogy a közös európai valuta további erősödése aláássa az USA gazdasági helyzetét, valamint viszszaveti az unió országainak exportját. Az Európai Központi Bank elnöke az erős eurótól az infláció csökkenését várja az olcsóbb importárak révén, mások ugyanakkor úgy vélik, hogy az exporttermékek drágulása kedvezőtlenül hat a német gépkocsigyártásra, az olasz konfekcióiparra és a francia bortermelésre.
Mindebből az elemzők arra következtetnek, hogy az euró további erősödését újabb kamatcsökkentéssel kell megakadályozni, s erre legkésőbb márciusban sor kerül.
Az FT értesülése szerint az EU gazdasági bizottsága ma ismerteti azt a jelentését, amelyet a márciusi EU-csúcstalálkozóra készített, s amelyben a közösség jövőjét vázolja, és kitér a tagországok gazdasági sajátosságaira. Eszerint az euró folyamatos erősödésének ellenére sem sikerülhet a világ legerősebb gazdaságává tenni az EU-t, mert a gazdaság növekedése lassú, s késlekednek a gazdasági reformintézkedések.
Világbajnokunk a szövetségi döntésről: számomra nem ez a fair play
