Renoir és Monet festményét lopták el

Francia impresszionista festők két világhírű alkotásával távoztak a betörők a hét végén egy floridai magánvillából. Őrizetbe vették tegnap azt a két férfit, aki a gyanú szerint decemberben ellopta a holland Van Gogh két festményét egy amszterdami múzeumból.

Hírösszefoglaló
2003. 01. 03. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Műkincslopásra szakosodott betörők jártak a floridai Naples városának egy tengerparti villájában vasárnap hajnalban – jelentette tegnap a CNN. A tolvajok magukkal vitték Claude Monet 1880-ban festett, négymillió dollár értékű Vetheuil-i táj című képét, valamint Auguste Renoir A Trinité-tér című, 1893-ból származó, hozzávetőleg 2,7 millió dollárt érő alkotását. A villából a képeken kívül semmi más nem hiányzik, a nyomozók ezért feltételezik, hogy a betörők megrendelésre dolgoztak. Vagyis: a francia impresszionizmus két remekműve nyomban egy titkos magángyűjtemény része lett.
A világ tavaly december 7-e óta már nem gyönyörködhet a holland impresszionizmus nagymesterének, Van Goghnak két festményében sem. Az 1884-ben festett Kijövetel a nueneni templomból és az 1882-es A sheveningeni tengerpart látképe viharban című alkotások eltűntek az amszterdami Van Gogh Múzeumból. A híres képek értékesítése azonban nehézségekbe ütközhetett, mert a lopás után a múzeumot valaki telefonon hívogatta, s felajánlotta, hogy visszaadja a műveket. Ám a múzeum szerint horribilis összeget követelt. Az rendőrség tegnapi bejelentése szerint őrizetbe vették a telefonon zsarolókat, két tolberti férfit. A képek egyelőre nem kerültek elő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.