A végelszámolás alatt álló Defend kisebbségi tulajdonosa nyílt levélben kért magyarázatot a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) igazgatóitól arra az ellentmondásos helyzetre, amelyet a többségi tulajdonos állam nevében eljáró bank teremtett. Csintalan Sándor szerint az MFB azzal, hogy nem tájékoztatta a társtulajdonosokat a legnagyobb konkurens, a Securicor vételi ajánlatáról, hűtlenül kezelte a rábízott vagyont. A Securicor ugyanis jelenleg csak a megszűnésre ítélt Defend Kft. eladásra kínált eszközeire pályázik.
A levéllel egy időben a parlamenti pártok frakcióvezetői és Keller László közpénzügyi államtitkár is tájékoztatást kapott a cég gazdasági állapotáról és azokról a tényezőkről, amelyek a pénzszállító és biztonsági cég felszámolásához vezettek. Csintalan levelében országgyűlési vizsgálóbizottság sürgős megalakítását kéri, és felhívja az illetékesek figyelmét arra, hogy súlyos nemzetbiztonsági kockázattal jár, ha az állam egy külföldi kézen lévő céget segítve, kivonul a pénzszállítói piacról. Levelében kérdésesnek tartja, hogy a hatalmi segédlettel szétvert, 80 százalékban állami tulajdonú Defend Kft. eltűnése a piacról szolgálja-e az ország érdekeit.
Csintalan Sándor lapunknak elmondta: bízik a jogállam intézményeiben és abban, hogy Keller László, végrehajtva pártja programját, ebben az esetben is megakadályozza a közpénzek elherdálását. Ha mégsem indulna vizsgálat az ügyben, az igazolná a gyanút, amely szerint valakik egy tulajdonosi kör kezére akarják játszani – szinte semmiért – a magyarországi pénz- és értékfeldolgozást. Szavai szerint a piac egy kézbe jutása aránytalan gazdasági hatalmat, zsarolási potenciált is jelenthet, veszélyeztetve ezzel a Magyar Nemzeti Bankot is.
Orbán Viktor: Lázárt elvesztettük! + videó
