Omaha Beach nevét Tom Hanks és a Ryan közlegény megmentése című film tette ismét világszerte közismertté. A partraszállási jelenet alkotóit méltán jutalmazták Oscar-díjjal, hiszen a borzalmas képek még a legmilitánsabb elméket is töprengésre késztették. A Medal of Honor című háborús szimulátor játékosai viszont testközelből tesztelhetik, mit jelent a teljes kiszolgáltatottság, mivel a játék készítői lemásolták a film partraszállásról szóló részét. A hatás nem marad el, mert az először próbálkozó játékosok általában már a csónak pallójának lehajtásakor holtan rogynak össze. (Nekem tizedszerre sikerült megvetnem a lábamat az Omaha Beach-i partszakaszon, így rádöbbenhettem, mi a következménye háborúban annak, ha az ember rossz pillanatban les ki a fedezéke mögül.)
A Battlefield, 1942 című katonai szimulátor nem ragaszkodik ennyire a valósághoz, a játékot mégis etalonként szokták emlegetni. A Battlefield szintén a második világégés legvéresebb színtereire kalauzolja az internetes bakákat, akik Berlintől Sztálingrádon át a Midway-szigetekig amerikai, szovjet, japán, olasz, angol és francia színekben irthatják az ellent. A játék világszerte fiatalok tízezreit szögezi a monitorok elé – nincs a napnak olyan perce, amikor a világhálón ne gyilkolásznák egymást néhány ezren –, így nem csoda, hogy a lelkes rajongók máris több kiegészítőt készítettek a programhoz. A legfrissebb a Desert Combat (Sivatagi Harc) mód. Ez a kiegészítés Irakba kalauzolja a játékosokat, ahol az amerikai és az iraki haderő néz farkasszemet egymással. Az alkotók azonban állítják, a programnak semmi köze a mostani öbölháborúhoz, hiszen a hadjárat megkezdése előtt kezdték fejleszteni.
A magyar játékostársadalmat azonban nem a sivatagi, hanem a második világháború honi vonatkozású hadszínterein játszódó változat tartja izgalomban. A Vörös Alkony című, a Don-kanyar, Budapest ostroma, valamint a balatoni ellentámadás mozzanatait tartalmazó kiegészítést magyar fiatalemberek írják. Az alkalmi csoportosulás irányítója, Haraszti Péter az FPS Centralnak nyilatkozva elmondta, hogy hazánk második világháborús szerepvállalása ellenére nem szeretnék, ha a magyar játékváltozat politikai kérdéssé válna.
– A programot egyszerűen történelmileg hűen szeretnénk elkészíteni. A történelmi hűségre való törekvés pedig törvényben előírt lehetőséget teremt például a tiltott önkényuralmi jelképek járműveken történő ábrázolására – jelentette ki a húszesztendős fiatalember.
A Battlefield, 1942 sajátosságaiból adódóan – a játékban a csapatok egyenlő eséllyel indulnak egy-egy csatába – megtörténhet, hogy a Vörös Hajnal, ha csak virtuálisan is, de átírja a történelmet. Előfordulhat ugyanis, hogy az ügyesen taktikázó magyar csapatoknak sikerül áttörniük a Don-kanyarnál.

Magyarországon lesz a BYD központja; megvan Polt Péter utódja; jön a fordulat az orosz–ukrán béketárgyalásokon