Vizsgálatot indított a türelmi zónák ügyében Takács Albert, az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese. Szerinte a prostituáltak részére zónák kijelölését elrendelő jogszabály a gyakorlatban nem alkalmazható, s törvénysértő állapotba sodorta az önkormányzatok jelentős részét, mivel nem jelölték ki a kéjhölgyek részére a településen ígénybe vehető területet.
Múlt héten a Fővárosi Bíróságon jogerős döntés született arról, hogy Budapesten a II. kerület jegyzőjének úgynevezett hatósági bizonyítványt kell adnia, melyik utcában dolgozhatnak büntetlenül a lányok. Ezek után Horváth Csaba kerületi polgármester, aki egyben szocialista országgyűlési képviselő, úgy fogalmazott: minden lehetséges jogi eszközt bevetnek annak érdekében, hogy ne jelenjenek meg az utcán a prostituáltak. Közölte: a parlamentben kezdeményezni fogja, hogy hazánk mondja fel az intézményes prostitúció tiltását kimondó New York-i egyezményt, így úgynevezett „piros lámpás házak” létrejöttét lehetne engedélyezni. Ezzel egyetért Takács Albert is. Az ombudsman a helyzet feloldására valószínűleg javasolni fogja az Országgyűlésnek a jogszabály módosítását.
Földi Ágnes, a prostituáltak érdekvédelmi szervezetének vezetője helyeselné, ha Magyarország kilépne a New York-i egyezményből, ellenben Wirth Judit, a Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület tagja úgy véli: a nyilvánosházak engedélyezésével a prostituáltak kiszolgáltatottsága is nőne.

Megerőszakolta főnöke feleségét egy gyulai vízvezetékszerelő, amíg a főnök kórházban feküdt