Indirekt módon jutott el Kulcsár Attilához az Inter-Európa Banknál felvett 6,2 milliárd forint, amelyet korábban a bróker közreműködésével a K&H Equitiesnél sikkasztottak el. Információink szerint a pénzügyi tanácsadó megbízottja vette át a szírek által felvett összeget, majd továbbította azt a K&H Bank volt ügyvezető igazgatójához. Úgy tudjuk, a tisztára mosott pénz egy része más magánszemélyeket is gazdagított. Abdo Mahmoud számlájáról 250 millió forint Alexandru Mudurához, illetve az érdekeltségébe tartozó cégekhez került. Mint arról már beszámoltunk: a Montrade nevű off-shore cégtől 200 milliót utaltak Muduráékhoz, így összesen 450 millió kétes eredetű forinttal gazdálkodhatott a nagyváradi üzletember. Korábban Mudura lapunknak jelezte: elzárkóznak a pénzmosással kapcsolatos bárminemű kijelentésektől.
A Fidesz ragaszkodik ahhoz, hogy a brókerügyben a frakció által javasolt vizsgálóbizottság álljon fel a parlamentben – mondta Répássy Róbert tegnapi sajtótájékoztatóján. Kifejtette: a szocialisták szeptember 16-án a Fidesz javaslatához módosító csomagot nyújtottak be, amelyben meg kívánják változtatni a vizsgálóbizottság feladatát oly módon, hogy az MSZP kérdéseinek vizsgálata előzze meg a Fidesz kérdéseinek vizsgálatát, a testület megbízatása csak hat hónapig tartson, a bizottság elnöke pedig ellenzéki helyett kormánypárti legyen. Répássy szerint a módosító javaslatok házszabályellenesek, hiszen a parlament működését szabályozó előírások értelmében az indítványok nem irányulhatnak a bizottság felállítására vonatkozó eredeti előterjesztésben meghatározott feladatkör megváltoztatására. Úgy vélte: „A milliárdos sikkasztással vádolt bankok volt vezetőinek részvételével működő szocialista kormány” minimális parlamenti erőfölényével visszaélve „el akarja szabotálni” felelősségének kivizsgálását. Megjegyezte: az indítvány, hogy a vizsgálóbizottságnak kormánypárti elnöke legyen, olyan, mintha a sikkasztási és pénzmosási ügy nyomozásának vezetésével Kulcsár Attilát bíznák meg.
Az utóbbi öt évre kiterjedően kell lefolytatni a brókerügy vizsgálatát, a parlamenti vizsgálóbizottság munkája csak így képzelhető el – jelentette ki Simon Gábor (MSZP). Szerinte a Fidesz fél attól, hogy a kormányzása alatti időszakban történteket is vizsgálják. Leszögezte: a vizsgálóbizottsághoz benyújtott módosító javaslataik nem házszabályellenesek. Wiener György (MSZP) elmondta: a házszabály szerint a bizottság elnevezéséhez és tárgyához nem lehet módosító indítványokat benyújtani, de javaslataik nem erre irányulnak. – A bizottság elnevezésében nincs megjelölve, melyik kormány időszakára vonatkozna a vizsgálat. Mivel a brókerügy 2000-ben kezdődött, indokolt, hogy a vizsgálatot az Orbán-kormány időszakára is kiterjesszék – mondta a honatya. Kifejtette: be lehet nyújtani módosító indítványt arra is, hogy melyik párt adja a vizsgálóbizottság elnökét.
*
Rendkívüli közgyűlést tartott pénteken a K&H Equities, amelyen a részvényesek elfogadták Vígh Szabolcs, Orosz András és Kővári Zsolt lemondását felügyelőbizottsági tisztségükről, valamint visszahívták tisztségéből Csuka László igazgatósági tagot. Mint megírtuk: Csuka – akinek Kulcsár beszámolási kötelezettséggel tartozott – barátja Fenyővári Noémi, László Csaba pénzügyminiszter kabinetfőnöke. A közlemény szerint péntektől a brókercég igazgatóságának tagja John Milton, Szabó Péter, Kosdi-Kovács Zoltán, felügyelőbizottságának tagjai Sepseyné Orosz Éva, Schopfné Déri Anna és Thierry Mezeret. A tulajdonosok elkötelezettek a brókercég mellett, és a bankcsoport ezen tevékenységét a jövőben is fenn kívánják tartani.

„A családok jelentik az erős alapot, amelyen a nemzetek állnak” – Hankó Balázs demográfiáról, családról, egyetemekről és Ferenc pápáról