A fedőnévvel, titkos megbízottként kezelt Kondort nem csábította a pénz, és nem is zsarolták – állította tegnapi lapszámának címoldalán a Népszava. A kormánylap semmiféle bizonyítékot, illetve konkrét utalást nem közölt a rádió elnökének állítólagos titkosszolgálati múltjáról, ám saját felvetését úgy magyarázta: „az egyetem után két évig, 1971 és 1972 között Kondor a Cooptourist idegenforgalmi cégnél dolgozott – így számos információja lehetett külföldiekről”. A lap szerint 1973-ban Kondor Katalin a Magyar Rádióhoz igazolt át, amely felkelthette a külföldi szolgálatok érdeklődését, mivel fontos stratégiai intézménynek minősült. Itt „egy évtizedig szolgált”. A megbízható forrásokra hivatkozó Népszava a titkosszolgálati múltról szóló rövid tudósításon túl egy egész oldalt szentelt Kondor Katalin tevékenysége és korábbi kijelentései ismertetésének.
Ebben úgy vélekedtek: Kondor nyugodtan „ügynöközhet” rádiószerte, hiszen nem kellett e részletek kipattanásától tartania, mivel védte őt az átvilágítási törvény. – A jogszabály a III/III-as múltat hivatott vizsgálni, az egyéb szolgálatot végzőket nemzeti érdekekre hivatkozva homályban hagyja – írták.
Kondor Katalin tegnapi közleményében leszögezte: az utóbbi napok nagy terjedelmű Népszava-cikkeinek szinte minden szava hazugság, és a lapnak bíróság előtt kell felelnie minden soráért. Megfogalmazása szerint miután a Magyar Rádió megkapta a Magyar Örökség Díjat, jól előkészített akcióba kezdett a pártlap Népszava, a többmilliárdos K&H-botrány érintettje.
*
Kondor Katalin rámutatott: a rágalmazó cikkek egyetlen célja a rendzavarás, de a Magyar Rádió ameddig bírja, töretlen lendülettel végzi kijelölt feladatait. Mint írja, ha a Magyar Rádió Rt. a törvények szellemében dolgozik, előbb-utóbb eléri a kormánypárti bosszú. Emlékeztet: kinevezése óta nemtelen és aljas támadások kereszttüzében állnak.
A Népszava főszerkesztője, Németh Péter szerint Kondor azon állítása, miszerint a Népszava pártlap, illetve érintett a K&H-botrányban, hamis tényállítás, ezért helyreigazítást kérnek a Magyar Rádiótól.
A Népszavában egyébként legutóbb Agárdi Péter, a Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriumi elnökségének MSZP-s alelnöke kijelentette: a Magyar Rádió vezetéséért egy személyben felelős elnök aszszonynak nem egy döntése, eljárása olyan jellegű, hogy azokról „független magyar bíróságnak kellene kimondania a döntő szót”. Agárdi a lapnak adott interjújában közölte: Kondor visszaél törvény adta hatalmával, megsérti a médiatörvényt és más jogszabályokat. Az közrádió elnökségének kisebbségben lévő MSZP–SZDSZ-es kurátorai hétfőn Szili Katalinhoz (MSZP), az Országgyűlés elnökéhez és Pető Ivánhoz (SZDSZ), a kulturális bizottság elnökéhez fordultak nyílt levelükkel, amelyben a két éve – szerintük – törvénysértő körülmények között megválasztott Kondor felelősségét hangoztatták.
A Magyar Rádió Közalapítvány kuratóriuma közben elfogadta a az elnök, Kondor Katalin 2002. augusztus 1-jétől 2003. augusztus 1-jéig terjedő időszakra vonatkozó beszámolóját. A grémium tegnapi közlésében megdöbbentőnek nevezte, hogy a Magyar Rádiót, annak vezetőjét és munkatársait ért rágalmak, vádaskodások egy része a kormánypártoktól származik. Az MSZP– SZDSZ-es kurátorok nem szavazták meg Kondor beszámolóját, s nem is értettek egyet a többségi állásfoglalással.
Újhelyi István (MSZP): A Magyar Rádió elnökének – a későbbi találgatások megelőzésére – fel kellene hatalmaznia az illetékes szerveket arra, hogy nyilvánosságra hozzák, igazak-e a vele kapcsolatban megjelent információk. Kondor a Népszava információi kapcsán ideges, leplezetlen politikai kirohanást tett a kormánnyal szemben, és tiszta válasz helyett rágalmazni kezdte a kormányzatot. A Magyar Rádió elnökének az a Szadai Károly az egyetlen főnöke, aki korábban Kövér László korábbi titkosszolgálati miniszter kabinetfőnöke volt.
Szalai Annamária (Fidesz): A baloldal 13 év alatt sem volt képes megtanulni a demokratikus játékszabályokat, és most már nemcsak politikusok, hanem más közéleti szereplők ellen is aljas, koholt vádakra épülő, koncepciós eljárást alkalmaz. Azért támadják Kondort, mert az általa vezetett közszolgálati rádió nem volt hajlandó a baloldal szócsöveként működni, ellentétben a Magyar Televízióval. Gratulálok a Magyar Rádiónak és elnökének a Magyar Örökség Díjhoz, amelyet közszolgálatiságáért megérdemelten kapott meg.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben