Szeptember 1. Détári Lajos konzultálni kíván a tanácsadóival, és csak azután beszél arról, miért hagyta ott a Haladást. Az edző annyit azért elmond, hogy „Détári Lajosról még tíz év múlva is tudni fogják kicsoda, ám Bíró Pétert nem ismeri majd senki”. A szombathelyi tulajdonos válasza: „Détári Lajos eljátssza a sértődött kisfiút, akinek ellopták a kis piros vödrét a homokozóból.”
Szeptember 5. Gellei Imre szövetségi kapitány, miután kihirdette keretét a lettek elleni Európa-bajnoki selejtezőre: „Győznünk kell, mert nagy lehetőség előtt állunk… Annyi rangot már kivívtunk magunknak, hogy minimum akkora esélyünk legyen, mint a házigazdáknak.”
Szeptember 6. Szieben László a Magyar Labdarúgóliga igazgatója a bajnoki mérkőzések tévéközvetítéséről szólva elmondja, hogy eldőlt a vételár, rögzítették, mit kínál a liga cserébe a jogdíjért. Megállapodtak a Magyar Televízióval abban is, hogy a szezonban minden csapat legalább két, legföljebb hat meccsel szerepel majd a képernyőn.
Lemondott Varga Zoltán, a Győri ETO vezetőedzője, két esztendő alatt másodszor távozott Győrből: „Szakmai nulla vagyok, a két győri kudarc lenullázott… Nem megyek el az országból, itt maradok bosszantani azokat, akik nem szeretnek.”
Szeptember 7. Lisztes Krisztián a tatai edzőtáborban: „Nehéz meccs lesz, de győzni fogunk Lettországban, a pótselejtezőn pedig akkor jó esélyünk lesz, ha Izland, Szlovénia vagy Wales lesz az ellenfelünk.”
Szeptember 8. Király Gábor a tatai edzőtáborban: „Tudom, sokan drukkolnak ellenünk, de a kritikus hangok akkor sem hallgatnának el, ha kijutnánk az Európa-bajnokságra.”
Gellei Imre: „Tisztességesen elvégeztük a szükséges munkát, ezért lehet jó a játékosok kedélyállapota.”
Pintér Attila, a Sopron edzője: „Egység és a csapatérdek szolgálata, ez nálam a legfontosabb. Én sohasem tűröm meg a túlélésre játszó futballistákat.”
Szeptember 9. Fehér Imre, a válogatottat támogató Borsodi Sörgyár Rt. kommunikációs igazgatója: „Ez egy jó szellemű közösség, jó felfogásban futballozik, méltó a szeretetre, a bizalomra.”
Szeptember 10. Gellei Imre szövetségi kapitány a lettek elleni mérkőzés előtt: „Dragóner Attilának egész egyszerűen nem szabad hibáznia… Juhár Tamás nagyszerű alapokat kapott Újpesten Mezey Györgytől erre a meccsre.”
Szeptember 11. Lettország–Magyarország 3:1. A Nemzeti Sport értékelése szerint Dragóner Attila játékát a három lett gól minősíti, Juhár Tamás húsz percig megbízhatóan játszott, utána viszont az ő oldalán futottak a lettek támadásai.
Gellei Imre: „Tiszta szívvel küzdöttünk, de aztán a saját szabadrúgásunkból kaptunk gólt, ez döntő volt.”
Szeptember 12. Király Gábor: „A korosztályunk még egyszer nem lesz ilyen közel nagy tornára való kijutáshoz.”
Gellei Imre: „A csapat minden játékosa tudta, mi a lettek erőssége, mégsem tudta a feladatát megoldani.”
Közzéteszik, hogy az NB I-ben 767 ezer forint egy futballista átlagos fizetése havonta. Szieben László: „A jövedelem a szezon előtti átlag huszonkét százalékos csökkentéssel sincs arányban a teljesítménnyel, még húsz százalék mínusz benne van a rendszerben.”
Szeptember 13. Szieben László: „Drágán gyártjuk a selejtet… Ezzel együtt föl kell kelteni a magántőke érdeklődését a magyar futball iránt, még úgy is, hogy tudjuk: kockázati befektetésről van szó, azaz fennáll a veszteség lehetősége.”
Szeptember 19. A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriuma nem engedélyezi az első osztályú futballmérkőzések közvetítésére vonatkozó szerződés aláírását, mert az évi 450 millió forintos díjat aránytalanul soknak tartja. Szieben László: „A sportág csúcseseményeinek közvetítése feladata egy állami televíziónak.” Bakos Ibolya, az Arany Ászok marketingvezetője: „Közvetítések híján csökkenhet a névszponzorációs díj, a cég ezek után átgondolja a szerepvállalását a labdarúgó-bajnokságban.”
Szeiler József, az FTC Rt. vezérigazgatója: „A Fradi megítélése mindig is szélsőséges volt, vagy imádták, vagy gyűlölték. A Bajnokok Ligájában való szereplésünk óta egymást követik a viharok, ami erodálja a tekintélyünket. Előbb százmilliókat kértek számon a vezetésen, aztán a klubra rátelepedett a politika, 2001-re pedig a csőd szélére kerültünk. A Fotex belépése óta új időszámítás kezdődött el, rengeteget léptünk előre menedzselésben és marketingben. A május harmincadikai botrány ellenére a helyzet még mindig jobb, mint az elmúlt nyolc esztendőben bármikor.”
Szeptember 20. A Magyar Labdarúgóliga a közvetítésekről szóló kuratóriumi döntésre válaszul valamennyi országos televízió kameráit kitiltja az első és a másodosztály mérkőzéseiről. Szieben László: „Ha az állam úgy gondolja, hogy nem közszolgálati feladat a futballipar csúcságazata előadásainak közvetítése, akkor mi szeretnénk megválogatni, kiket engedünk be a magánrendezvényeinkre.” Kozák Márton kuratóriumi tag: „A 450 milliós díj irreálisan magas a szolgáltatás színvonalához képest, megoldást jelenthet, ha a liga tendert ír ki a közvetítésekre.”
Szeptember 25. Gyulay Zsolt, az Újpest ügyvezetője: „Hogy a televízió közvetít-e vagy sem, az elsősorban a szponzorok miatt lényeges, ha nem kerülünk képernyőre, nehezebb támogatókat találni. Érdekeltté kellene tenni valahogy a televíziókat a közvetítésben.”
Bodnár György a közvetítési jogokat birtokló Futballduó Kft. ügyvezetője bejelenti, hogy a Magyar ATV-n lesznek láthatók az első osztályú mérkőzések. A cég közvetítési díjat nem kér, csak 11 perc reklámidőt adásonként.
Szeptember 28. Bodnár György azt követően, hogy a Ferencváros–Pécs mérkőzésen a rendezők akadályozták munkájukban a televíziósokat: „Csak olyan pályákra megyünk ezentúl, ahol szívesen fogadják a közvetítésen dolgozókat.”
Szeptember 30. Egy felmérés szerint a Ferencváros– Pécs mérkőzés nézőszáma a Magyar ATV-n 95 239 és 176 787 közötti volt. Szieben László: „A számok nem hazudnak. Nem volt semmiféle reklám, mégis ennyien voltak kíváncsiak a meccsre. Az adatokat természetesen elküldjük a kuratóriumnak.”
Október 2. Kenesei Krisztián, aki két góllal segítette kupagyőzelemhez a kínai Beijing Hyundai Start: „Örülök, hogy jól ment a játék, de most már minden gondolatom a lengyelek elleni meccs körül forog.”
Október 3. Gellei Imre, amikor megtudta, hogy a tévéközvetítés miatt szombatról vasárnapra tették át a Debrecen–Ferencváros mérkőzést: „Nem minden az üzlet, nem minden a pénz. A keret hétfőn találkozik, ezért ez olyan időpont, amely az esetleges sérülések miatt zavart okozhat a felkészülésben.”
Október 4. Gellei Imre a lengyelek elleni Európa-bajnoki selejtezőről: „Most aztán nincs mese, győzni kell! Nem fogadkozunk, mert megtettük a lettek ellen, és nem jött be.”
A Borsodi Sörgyár Rt. perre megy, kétszázmilliós kártérítést követel a futball-ligától, mert egyoldalúan felbontotta a bajnokság névszponzorációs szerződését. Szieben László: „Jogszerű lépés volt, mi az ISM marketingcéggel álltunk kapcsolatban, amely a tulajdonos halála után elérhetetlenné vált, ezért megszűnt a megállapodásunk a Borsodi Sörrel.” A liga tervezett bevétele a 20003–2004-es szezonra 725 millió forint, a tévészerződés meghiúsulása és a kártérítés együtt 650 milliós bevételi mínuszt jelenthet.
Október 7. Gellei Imre a tatai edzőtáborban: „Megnyugtat, hogy van tartásuk a játékosoknak. Biztos vagyok benne, hogy a Rigában történtek után talpra áll a csapat.”
Október 8. Gellei Imre: „Tudjuk, hogy a lengyelek is nagyon készülnek, de nekünk minden helyzetre tudnunk kell a megfelelő válaszlépést.”
Király Gábor: „Ha nem nyerünk, ha nem jutunk tovább, lehordhatnak, szétszedhetnek bennünket, belénk is rúghatnak, de most, amikor még a kezünkben van a sorsunk, tartsanak ki mellettünk.”
Október 9. A sportlap tatai tudósítása szerint a játékosok nem ígérnek semmit, de mindannyian biztosak abban, hogy a lengyelek elleni meccsen maximálisan koncentrálnak majd, igyekeznek a lehető legnagyobb fegyelemmel betartani a taktikai utasításokat.
Muszbek Mihály, a liga volt ügyvezetője a kérdésre, hogy le kellene-e mondania az utódjának, Szieben Lászlónak: „Nézzen bele reggelente a tükörbe, és ha el tudja viselni a saját arcképét, akkor maradjon, ha nem, menjen. Én akkor mondtam le, amikor már nem bírtam elviselni.”
Október 10. Bodnár György, a közvetítési jogokat tulajdonló Futballduó Kft. ügyvezetője: „A kuratórium tendert szeretne, nos, elkésett, mert volt pályázat még kétezer júniusában. A tendert az MTV nyerte meg, ezért kötöttünk szerződést vele három plusz két esztendőre. Három év elteltével, ahogy kell, megkérdeztük, él-e az MTV az opciós jogával, élni akart, ezért jöhetett létre a kuratórium által meghiúsított megállapodás.” Az ügyvezető ígéri, hogy mindenképpen bevasalják a jogdíjat a szezon eleji, a szerződéskötés reményében engedélyezett közvetítésekért, csak még azt nem tudják, hogy a 2003 nyaráig élő (774 millió forint évente) vagy a semmissé tett új szerződés (450 millió forint évente) alapján.
Október 11. Gellei Imre a magyar–lengyel mérkőzés előtt: „Ezt a gárdát akkor sem kell szétkergetni, ha ne adj’ isten most nem jár sikerrel, sok a fiatal a csapatban, még sokra vihetik.”
Október 12. A sportlap vereség (1:2) utáni értékelése szerint Dragóner Attila nagyot hibázott mindkét lengyel gól előtt, Juhár Tamáson pedig érződött, hogy nincs önbizalma, a második lengyel gól az ő lelkén is szárad. Dragóner Attila: „Nem volt törvényszerű, hogy a lengyelek gólt lőjenek a passzom után, ami pedig a második gólt illeti, az öltözőben többen mondták, hogy les előzte meg…” Szabics Imre, aki gólt, kapufát lőtt, jól játszott: „Szégyellem magam, hogy nem sikerült nyernünk, hogy nem lettünk másodikak a csoportban.”
Október 13. Gellei Imre: „Kezünkben volt a továbbjutás lehetősége, de nem éltünk vele. Az enyém a felelősség… Én állítom össze a csapatot, én határozom meg a taktikát, ki más tehetne mindenről?”
Október 14. Juhár Tamás: „Csak a védelem a hibás? A középpályások, a csatárok nem? Ugye ezt senki sem gondolja komolyan…?”
Lemond Demján Sándor, a Magyar Labdarúgóliga elnöke. Indokait levélben közli: „Sajnálom, hogy nem tudtam a magyar labdarúgást az elvárásaimnak megfelelően segíteni…” Utódja ideiglenesen Tarsoly Csaba, a Győri ETO első embere, aki szerint olyan elnököt kellene találni, aki jó kapcsolatokat ápol a politikával, ért a gazdasághoz, és a futballban is jártas.
Október 15. Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke egy nyilatkozatában elmondja, hogy nem mond le, mert nincs miért. Ugyanakkor megállapítja: „Sok az ellendrukker. Mint például azok, akik egy televíziós stúdióbeszélgetésben versenyt szapulták a válogatottat. Nekik köszönhető, hogy csak annyian voltak a magyar–lengyelen, mint amennyien.”
Október 18. Dragóner Attila: „A bűnbakkeresésnek nincs semmi értelme… nem vállalhatom föl ezt a szerepet. A futball csapatjáték, mindenkinek megvan a része a sikerben és a kudarcban egyaránt… A kritikát el kell viselni, nincs ezzel semmi gond. A rosszindulat viszont hidegen hagy, unalmasnak tartom, hogy pocskondiáznak minket, és még unalmasabbnak, hogy a pénzünkkel, a fizetésünkkel foglalkoznak… Az a megoldás, hogy a mi pénztárcánkban turkálnak? Attól lesz jobb a magyar futball?… Én hajtok, küzdök, ahogy az erőm bírja, és miután a rövid futballistakarrier alapozza meg az egész életemet, egyáltalán nem mindegy, mennyit keresek.”

„Még az anyák napja előtt sem hagyja ki a hazugságokat a bolond brüsszelita bohóc”