Igencsak meglepődött Török Péter táj- és környezetépítész, amikor a budapesti Szent István-bazilika mellett meglátta a pálmafákat. Az általa megálmodott tér Hercegprímás utca felőli reneszánsz szökőkútja előtt két kopott szfinx terpeszkedik, és egy hússzor húsz méteres területen számos kőtárgy, óriási korsók, oszlopok, virágtartó edények (ezekben vannak a pálmák) sorakoznak. Török Péter, aki egyebek közt az új Nemzeti Színház körüli parkot és Szeged belvárosát is tervezte, több mint öt éve foglalkozik a Szent István tér műemléki környezetének rendezésével. Szót emelt már a teret övező betontömbök és a márványon közlekedő, parkoló autók miatt, és ugyanígy sérelmezi, hogy a Forró-galéria az ő megkérdezése nélkül pakolta ki az oda nem illő tárgyakat.
Mint Antal Kis Bélától, a Fővárosi Közterület-kezelő Társulás vezetőjétől megtudtuk, a tévés tárlata október 31-ig kapott tőlük területhasználati engedélyt. Ráadásul ingyen. A Zsolnay-kiállítás ugyanis az Európa Tanács nemzeti örökség megmentéséért létrehozott programjának részeként működik, amelyet országszerte szeptember 20–21-én nyitottak meg. Erről egyébként a városvédőként ismert Ráday Mihály televíziós műsorában tudósított. Forróék maguk hozták el Pécsről a bazilika mellé telepített szabadtéri tárlatra a Zsolnay-gyár műtárgyait, majd néhány nap múlva pár lépéssel odébb megnyílt az új galéria. Ahol egyéb antikvitások mellett Zsolnay-termékeket is forgalmaznak.
A tévés régiségüzletében kérdésünkre közölték, hogy a határidő lejárta előtt lebontják a kiállítást, mert tartanak az időjárás káros hatásaitól. Forró Tamás pedig bemutatkozásunk után csak annyit mondott: magukkal nem beszélek, és indulatosan lecsapta a telefont.

Lánczi Tamás: Külföldi megbízók takaríthatják le a Momentumot a pályáról