Mint arról lapunk is beszámolt, Manfred Weber és brüsszeli szövetségesei az utóbbi időben többször is megfenyegették hazánkat. Nem tartják elfogadhatónak, hogy hazánk nem áll be a sorba az ukrán tagság ügyében.

(Fotó: Bodnár Boglárka / MTI Fotószerkesztőség)
Dömötör Csaba szerint a hazánk elleni támadások nem új keletűek
Nem most kezdődött ez a történet. Manfred Weber már évekkel ezelőtt nyíltan beszélt arról, hogy nem akar a magyarok szavazatával a bizottság elnöke lenni, és végül nem is lett. Ő és szövetségesei azóta is számos olyan kérdésben foglalnak el támogató álláspontot, amely szembe megy Magyarország érdekeivel, ideértve például a migrációs paktumot is
– mondta, hangsúlyozva, hogy az Európai Néppárt az elmúlt években a háborús politika egyik fő mozgatója volt, most pedig úgy tartják, hogy Európa legsürgetőbb feladata a sokasodó válságok közepette Ukrajna teljes jogú tagságának mielőbbi garantálása, anélkül, hogy ennek bármilyen következményéről beszélnének.
A Tisza Párt a néppárti frakció tagjaként ennek szerves része, még akkor is, ha ezt folyamatosan tagadják. Pont úgy, ahogy annak idején az MSZP tagadta a bevándorlási válságnak még a létét is.
– fejtette ki Dömötör Csaba.
Manfred Weber és a brüsszeli elit támadja Magyarországot
Amióta Magyarországnak olyan kormánya van, amely a saját útját járja, és kizárólag a nemzeti érdek mentén hozza meg döntéseit, azóta folyamatosak a kísérletek arra, hogy egy, a brüsszeli elvárásokhoz idomuló kormányt ültessenek hivatalba
– mondta a képviselő, majd hozzátette, hogy nem ez az első ilyen jellegű próbálkozás.
Ezt láttuk korábban Márki-Zay Péter esetében, de a Momentum képviselői is voltak már a brüsszeli elit nagy kedvencei. Most éppen a Tisza Párt képviselői azok. Az a tapasztalat, hogy aki elég gyakran mószerolja a saját hazáját az uniós intézményekben, az hamar elnyerheti az év képviselője díjat. Korábban a momentumosok voltak ebben a szerepben, most épp Magyar Péter és kollégái.
Brüsszel és a Tisza továbbra is kitart Ukrajna támogatása mellett
Manfred Weber brüsszeli sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy szerinte Ukrajnának is joga van mindahhoz, amit a magyarok már húsz éve élveznek az uniós tagsággal és azt is egyértelművé tette, hogy az EPP háborúpárti vezetője és az Európai Néppárt többi tagja Ukrajna feltétel nélküli támogatója.
Ami más országok esetében hosszú évek fáradságos, kemény tárgyalásain keresztül valósult meg, azt Ukrajna számára most gyorsítópályán akarják keresztülvinni
– mutatott rá Dömötör Csaba, hozzátéve: Weber és szövetségesei elhallgatják az ukrán csatlakozás kapcsán felmerülő aggodalmakat.
Arról azonban egyetlen szó sem esik, hogy Ukrajna uniós csatlakozásának milyen hatása lenne az uniós és a tagállami költségvetésekre, a mezőgazdaságra, a meglévő támogatási programokra, a kohéziós alapokra vagy éppen a területalapú támogatásokra
Azonban ezeket a negatív következményeket nem lehet a szőnyeg alá söpörni.
Léteznek már tanulmányok, amelyek a várható következményeket részletezik. Az egyik szerint a kohéziós források több tagállamban 15–22 százalékkal csökkennének, ami drasztikus. Erre a problémára mondja Magyar Péter, hogy irreleváns.
– mutatott rá a képviselő.
Ezekről a kérdésekről az Európai Parlamentben nem kívánnak vitát nyitni. Amit akarnak, az egyfajta hitvallás a gyorsított tagság mellett. A nagy többség ehhez igazodik, Magyarország viszont abból indul ki, hogy ilyen horderejű ügyekben nem dönthetnek a magyarok feje felett. Aki látta Ursula von der Leyen vagy Manfred Weber e heti beszédeit, azt hiszem nem kell meggyőzni arról, miért is fontos a véleménynyilvánító szavazás.
– zárta gondolatait Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője.
Borítókép: Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselője (Fotó: MTI)