Elvékonyodott és kilyukadt az ózonréteg, a vizek elszennyeződtek, felmelegedés és elsivatagosodás veszélyezteti a földet. A helyzet rendezésében megoldás lehet a megújuló erőforrások alkalmazása. Az Európai Unió tizenöt tagállamában a megújuló energiaforrások a teljes energiafogyasztás több mint hat százalékát adják, a villamosenergia-termelésben pedig részarányuk meghaladja a tizennégy százalékot. Arányuk minden bizonnyal még tovább nő, hiszen az unió tavaly- előtt célként határozta meg az energiafogyasztáson belül, illetve a villamosenergia-termelésben e mutatók tizenkét és huszonkét százalékra emelését 2010-ig. Hazánknak is van még mit javítania, hiszen mutatóink jelentősen elmaradnak az uniós arányoktól.
Napjainkban idehaza fôként a vízi erôművekbôl nyert energia járul hozzá a részarány bővüléséhez, ám egyre növekszik a biomassza szerepe, s megkezdődött a szélturbinák telepítése is. Szélerőművet építenek a Sopron melletti Ágfalván. A beruházás jövő évben valósulhat meg Wágner Géza szerint. A település polgármestere a Magyar Nemzetnek elmondta: hoszszú ideig egy soproni tornyon mérték a szélviszonyokat, s az eredmények igen kedvezők voltak. A képviselő-testület kilenc darab hatszáz kilowattos turbinát képzelt el, ám a Fertő-Hanság Nemzeti Park csak egy darab ezerötszáz kilowattos turbinára adta meg az engedélyt.
A polgármester értetlenül áll a döntés előtt, mert mint mondta: a Fertő-Hanság Nemzeti Parknak majdhogynem a tőszomszédságában lévő osztrák oldalon számos ilyen környezetkímélő, a szél energiáját kihasználó létesítmény épült, s a közeljövőben további húsz turbinát építenek az osztrák energetikai beruházók. A település első embere üdvözli a magyarországi beruházást. Ugyanis a nehéz pénzügyi helyzetben lévő önkormányzatok minden egyes fillérnek örülnek, s e beruházásból később a településnek az iparűzési adón keresztül komoly bevétele származik – tette hozzá Wágner Géza.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el