Tisztelt Szerkesztőség!

–
2003. 10. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szénási Márton (Budapest): Mivel az MSZP utcai röplapozásával felélesztette a választási kampányt, nem ártana ismét felidézni a 2002. évi választások eredményeit. A jobboldal ugyanis csupán a saját kormányának eredményeivel akart választást nyerni, és a jócskán rászórt sarat is hagyta magára száradni. Az eredmény közismert, a jobboldal a várakozások ellenére elvesztette az első fordulót. Ezt követően viszont soha nem látott tömegek özönlöttek a Fidesz nagygyűléseire, jelezve ezzel azt is, hogy a mérsékelt hangvételnél többre van szükség. Ekkor végre elhangzott, hogy az MSZP a parlamentben mi mindent akadályozott meg – ezzel a második fordulót a jobboldal meg is nyerte. A Fidesz ekkor még akár a választás végső győztese is lehetett volna, ha eleve nem zárja ki a licitversenyben való részvételét. 1990 óta magas részvételük miatt mindig a nyugdíjasok döntötték el a választásokat. Ha tehát a jobboldal 2002 áprilisában a Kossuth téri nagygyűlésen a 19 ezer forintos nyugdíj-kiegészítés helyett húszezer forintot ígér, a választást – csupán ezzel – fölényesen megnyeri. Mondják, hogy a 19 ezer forint miatt egymilliónál többen szavaztak az MSZP-re. Nálunk még ma is a keleti despotizmus gyakorlata érvényesül, vagyis az örökös hazudozás, a gyűlölködés, az erőszak, a koncepciógyártás, ezért a finomkodás, az úri modor még sokáig nem lehet nyerő. Le kellene vonni és végre meg kellene szívlelni a 2002. évi választás tanulságait, és helyre kell állítani a magyarság önbizalmát.

Cságoly Ferencné (Budapest): Rövidhír volt az október 4-i, szombati Magyar Nemzetben, miszerint a IX. kerületben október 23-án állami ünnepség lett volna, ha a képviselő-testület ép erkölcsi érzékű tagjai ezt meg nem akadályozzák. Lett volna „sebkötöző-bemutató, zászlóba történő lyukvágó verseny, interaktív ’56-os játszóház.” Ezeket a sziporkákat egy rendezvényszervező cég találta ki, de nyilván meg is mutatta megbízójának. Tetszést is arathatott vele, ha a javaslat eljutott az önkormányzathoz engedélyeztetésre. Hány ember él ma Magyarországon, akinek az életében kulcsfontosságú volt 1956? Hány család lett csonka, mert egyik-másik tagja meghalt, bebörtönözték vagy örökre szétszóratott a nagyvilágban? Illik-e ebből hajmeresztően otromba, az ünnep méltóságát meggyalázó bohóckodást csinálni? Nos, a megbízó a Miniszterelnöki Hivatal volt. No comment.

Fekete Imre (Kazincbarcika): Évek óta hűséges olvasójuk vagyok. Gratulálok, hogy ekkora nyomás, megszorítás és ellenpropaganda ellenére is megőrizték hangjukat, arculatukat, és naponta meg tudnak jelenni a piacon. Önökhöz fordulok több hasonló gondolkodású barátom nevében is, hogy szóvá tegyük azt, amelyet napjainkban élünk át. A Werber-jugend arcátlansága miatt írok. Hatvanéves nyugdíjas vagyok. Átéltem pár dolgot, de ilyet még nem. A nagyobbik kormánypárt importálja a széthúzást, a romlást. A választások előtt ez már érezhető volt, de mára a nagyarányú népszerűségvesztés miatt kiteljesedett a gyűlölet. Az árkok nem betemetődnek, hanem szakadék mélységűre mélyülnek. Félünk. Most valóban félünk, mert másként gondolkodók vagyunk, de félünk a hatalmi erőszak egyre fenyegetőbb megjelenése miatt is. Félünk, hogy ma bárkit bármikor a mélybe ránthatnak, mint Kondor Katalint, csak mert végzi a dolgát. Szász Károlyról azt terjesztik, hogy megverette magát, miközben intézményesült a baloldali sajtó ellenzékellenes kriminalizálása, a lopás, sikkasztás. Egy lakossági fórumon elhangzott, hogy Orbán Viktort el kell tenni láb alól. Mi lesz itt még 2006-ig?

Beély Miklós (Miskolc): Hallom, hogy Forró Tamás, miután belekeveredett a brókerbotrányba, nem vezet már műsort a Nap TV-ben. A Nap TV-t egyébként nem nézem, mert botrányos politikai részrehajlására nem vagyok kíváncsi. Most azonban újra belepillantottam; éppen Forró Tamás beszélgetett Varga Mihállyal. Forró elmondta, hogy más néven ugyan, de folytatódik a Széchenyi-terv, és ezzel az EU-csatlakozást segítik. Varga volt pénzügyminiszter reagált a bölcs szerkesztő információjára, és elmondta, hogy a Széchenyi-tervből hatezer pályázatot fogadtak el és indítottak meg, a Medgyessyék által kiírt pályázatokból ellenben csupán tizenkettőt finanszíroznak. Ez tehát se nem párja, se nem cimborája a másiknak. Ekkor Forró, jóvá akarván tenni a magas labdával okozott fiaskót, a következőt mondta: Hát persze, a Fidesznek hatezres klientúrája volt, az MSZP-nek tizenkettő. Számomra tovább nem volt Nap TV, még délután sem. Remélem, Forró nevetséges elfogultsága, bántóan mesterkélt modorossága miatt sem kerülhet egyhamar újra képernyőre. A tévé stábját illetően pedig szeretném Gyárfás Tamás urat biztosítani: bravó, csak így tovább. Kormányszócsőként biztosan nem lesz félnivalójuk a nagy leépítések idején.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.