Páncélozott, vászontetős DS N8-asban parádézott a francia elnök

A világ első, akkumulátoros-elektromos parádésautóját használta Emmanuel Macron a május 8-i eseményen. A piaci bevezetés szeptemberben indul.

2025. 05. 09. 15:42
Fotó: DS Automobiles
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
default
Forrás: DS Automobiles

A május 8-i ünnepségen Emmanuel Macron francia elnök már az új autójában parádézott, a DS márka szakemberei egy páncélozott, vászontetős DS N8-ast adtak át az elnöki hivatalnak. Egyedi a Sapphire Blue fényezés, a hűtőrács a francia trikolór színeiben világít. A kötelező zászlótartók mellett az állami funkcióra utaló kék-fehér-vörös jelvények is vannak még a karosszérián.

Forrás: DS Automobiles

Igazán különleges lett a belső tér, ahol tradicionális francia kézműves mesterek munkái jelennek meg. Lison de Caunes készítette a műszerfalat és az ajtókárpitokat díszítő szalmaintarziát, a rozsszalmát kézzel csiszolták és festették. A Métaphores készítette a selymet, amely az Atelier Lognon által szőtt egyedi szövetkárpittal együtt teszi különlegessé az Alcantara és óraszíjmintájú Nappa-bőr kárpitozást. A Dream Blue színt kifejezetten ehhez az autóhoz készítették el. Az újkori DS elnöki autókhoz hasonlóan a Centigon készítette el a karosszéria páncélozását, a Focal egyedi hangrendszert készített a vászontetős kocsihoz.

Forrás: DS Automobiles

1958 óta a DS már számos autót készített a francia elnöki hivatalnak, eleinte a DS és az SM, újabban a DS 5 és DS 7 alapján. Charles de Gaulle DS 19-essel kezdte, majd DS 21-be ült át, 1968-ban a Chapron műhely által 6,53 méteresre nyújtott autót is kapott. Georges Pompidou számára 5,6 méteres SM-et épített a Chapron műhely. 2012-ben Francois Hollande DS 5-össel vett részt a beiktatási ünnepségén, később az lett a hivatali autója. Emmanuel Macron eleinte a DS 7 Crossback alapján készített autót használt , 2021 novemberében ült át DS 7 Elysée-be. A DS N8 Présidentielle a nyáron kerül majd át az elnöki hivatal flottájába.
 

Fotó: @GREG

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.