Hetedszer szavazta le a legfőbb ügyész válaszát a parlament az őszi ülésszak kezdete óta tegnap. Az SZDSZ-es Gusztos Péter arra hívta fel a figyelmet: nemrég a nyilvánosság elé állt Weisz József, aki – szavai szerint – érdekes adalékokkal tud szolgálni a Fidesz közeli cégek fantomizálásával kapcsolatban. Emlékeztetett: Magyar Bálint (SZDSZ) korábban már felhívta az ügyészség figyelmét Weiszre, ám a testület nem indított nyomozást. Gusztos bírálta, hogy a cégeket megvásárló Kaya Ibrahimot és az azokat eladó Schlecht Csabát nem szembesítették a hatóságok.
Polt Péter legfőbb ügyész válaszában azt mondta: a BRFK nemrég előterjesztést tett, hogy az ügyészség a szóban forgó új információk miatt rendelje el a nyomozás folytatását. Elmondta: tegnap a Fővárosi Főügyészség felhívta a BRFK-t, részletes indoklást kérve arra vonatkozóan, hogy az információk mennyiben tekinthetők újnak és másnak, mint a megszüntető határozatban szereplő tények. Hozzátette: az ügyész csak ezek elkészültével dönthet a továbbiakról. Kitért arra: szembesítést csak egyes vallomások ellentmondásai feloldása végett lehet kezdeményezni, s mivel Schlecht nem tett vallomást, szembesítésre sem kerülhetett sor.
Gusztos nem fogadta el a választ, a Ház 150 igen szavazat, nyolc tartózkodás és 168 nem mellett szintén elutasította. A szavazás érdekessége, hogy hat fideszes képviselő – mások mellett Révész Máriusz – nem fogadta el Polt válaszát. Révész közölte: véletlenül nyomta meg a nem gombot. Négy MSZP-s képviselő pedig – ellentétben frakciójuk többségével – az igen gombot nyomta meg.

Mutatjuk, hogy milyen érettségi feladatokat kaptak a diákok történelemből