The Washington Post
Egy illetékes washingtoni bíróság elutasította az életfogytiglani börtönbüntetését töltő Johnatan Pollard izraeli kém enyítésért folyamodó kérelmét – írja az amerikai főváros liberális lapja. Pollardot tíz éve ítélték el, amiért az amerikai haditengerészet hírszerzési elemzőjeként a rendelkezésére álló információkat továbbadta Izraelnek. A bíró arra hivatkozott, hogy az elítélt túl későn állt elő kérelmével.
The Boston Globe
Az amerikai értelmiség Mekkájaként is ismert város lapja Wesley Clark demokrata elnökjelölt külpolitikai elképzeléseiről számol be. A NATO volt európai főparancsnoka szerint Washingtonnak diplomáciai úton és a nyugati kultúra befolyása révén kellene támogatásra szert tennie a Közel-Keleten – pontosan úgy, ahogy azt a második világháború után, a hidegháború idején tette Európával. „Ha úgy bántunk volna Kelet-Európával, mint most a Közel-Kelettel teszszük, annak egy harmadik világháború lett volna a következménye” – szögezte le. A lap arra emlékeztet, hogy Clarkot a minap egy esélyesebb demokrata jelölt, John Kerry részéről súlyos kritika érte, amiért a volt tábornok kijelentette, hogy Oszama bin Laden elfogását a szaúdiakkal való együttműködéssel tartja kivitelezhetőnek.
Jane's Defence Weekly
A javarészt angolszász hírszerzési befolyást tükröző cégcsoport katonai hetilapja arról tudósít, hogy veszélyes szakításra került sor az izraeli katonai és politikai vezetés között. Moshe Ja’alon vezérkari főnök ugyanis egy háttérbeszélgetésen újságírókkal is megosztotta véleményét a Saron-kormány politikájáról. Szerinte túl nagy nyomást gyakorolnak a palesztinokra, ami az új Korei-kormány bukásához és teljes káoszhoz vezet majd, „végül az egész belerobban az arcunkba”. A tábornokot a kabinet rendreutasította, ám név nélkül nyilatkozó vezérkari tisztek kiálltak főnökük véleménye melett.
Jane's Foreign Report
A Tien-san hegység visszahúzódóban lévő gleccserei a térség politikai stabilitását veszélyeztetik – írja a Jane’s csoport diplomáciai hetilapja. Kirgizisztán, Tádzsikisztán, Üzbegisztán, és Türkmenisztán víz- és energiaellátása ugyanis javarészt az Amu-darja és Szir-darja folyóktól függ, amelyek az említett gleccserektől kapnak utánpótlást. Előrejelzések szerint márpedig a következő húsz évben akár ötven százalékkal is csökkenhet kiterjedésük. Kazahsztánt közvetve érinti a probléma, ugyanis a folyók táplálják az Aral-tavat, amely a szovjet időszak hibás gazdálkodása miatt már amúgy is kiszáradóban van. Vélemények szerint legfeljebb a tó felét lehet még megmenteni.

Menstruációs görcs: 5 életmentő tipp, hogy könnyebben átvészeld ezeket a napokat