Már csak ma van lehetőség arra, hogy belföldi nyilvános értékesítés keretében eladásra kínált Mol-részvényeket jegyezzenek. Az értékpapírok forgalmazását november 27-én kezdte meg az ÁPV Rt. Ez idő alatt több mint 180 értékesítési hely várta a befektetőket.
Az intézményi értékesítés lezárása után 2003. december 8-án határozzák meg a végleges árat, amit december 9-én jelentenek be, és várhatóan 2003. december 10-én hivatalos közleményként is megjelenik. A belföldi nyilvános értékesítés sarokszámait december 10-én, pontos részleteit pedig legkésőbb december 15-én hozzák nyilvánosságra. A végleges belföldi nyilvános részvényértékesítési ár megegyezik az intézményi részvényértékesítés során kialakuló árral. Amennyiben az intézményi ár 7100 forint felett lenne, a belföldi nyilvános ékesítés során a részvényt igénylők akkor is csak 7100 forintot fizetnének.
Sajtóinformációk szerint a PKN Orlen úgy véli, hogy egy új Mol-részvény-kibocsátás lehetne az első lépés a két cég egyesülésének útján. Ugyanakkor a Mol egyelőre nem jelentett be ilyen döntést. Zbigniew Wrobel, a PKN Orlen vezérigazgatója a Reutersnek elmondta, hogy a PKN 10–15 százalékos részesedést vásárolna a Molból, a Mol a befolyó bevételt arra használhatná fel, hogy részesedést vásároljon a lengyel állam tulajdonában levő PKN-papírokból. „Ez egyike a szóba jöhető lehetőségeknek, ám vannak más utak is” – mondta.
Mint ismeretes, a két cég két héttel ezelőtt írt alá szándéknyilatkozatot az együttműködés szorosabbra fűzéséről. A Mol és a PKN 2004. április végéig szabott határidőt arra, hogy az együttműködés lehetséges útjait megvizsgálják. A Dow Jones értesülései szerint a PKN Orlen felügyelőbizottsága december 11-i ülésén meneszteni kívánja Wrobel vezérigazgatót, s a társaság más vezetői posztjain is változások várhatók.

Döbbenet, több mint 130 kilométer/órával ment szembe a forgalommal egy autó – videó