Történelmi ítélet született, hiszen a nyolcvanas évek privatizációs gyakorlatának egyik szimbolikus esetéről mondta ki tegnap a bíróság, hogy törvénytelen volt – fogalmazott a Fidesz frakcióvezető-helyettese, miután a Fővárosi Bíróság első fokon érvénytelennek nyilvánította a csillebérci gyermektábor elajándékozásáról szóló 1989-es szerződést, így az ingatlan az úttörőszövetségtől visszakerülhet az államhoz. Rogán Antal hangsúlyozta: a Fidesz elvárja, hogy ha a tábor visszakerül az állam birtokába, ne privatizálják, hanem a fiatalok számára hasznosítsák.
Köszönet illeti az Orbán-kormányt, Deutsch Tamás ifjúsági minisztert, illetve Molnár Zoltánt, a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) korábbi igazgatóját – jelentette ki Rogán. Szerinte nyugodtan kimondható, ők ketten jelentős vagyont szereztek az államnak.
*
Emlékeztetett, hogy a csillebérci gyermektábor ügyében még az Orbán-kormány idején, 2000 nyarán nyújtott be felperesként keresetet a magyar állam nevében eljáró Kincstári Vagyoni Igazgatóság, illetve az Ifjúsági és Sportminisztérium a Magyar Úttörők Szövetsége (MÚSZ) ellen. Rogán felszólította a kormányt, hogy miután Molnár Zoltánt tavaly év végén indok nélkül felmentették tisztségéből, olyan embert nevezzenek ki a helyére, aki hasonló határozottsággal szerez érvényt a magyar állam érdekeinek.
Rogán Antal szerint azért is történelmi a bírósági ítélet után előállt helyzet, mert 1989-ben, amikor ezt az ingatlant a KISZ, egyébként törvénytelenül, privatizálta a Magyar Úttörők Szövetségének, a KISZ KB titkárát Gyurcsány Ferencnek hívták, most pedig ismét ő dönthet az ingatlan sorsáról mint az ifjúsági minisztérium vezetője.
Lapunk felvetésére Rogán Antal úgy fogalmazott: Rácz Péter, az úttörőszövetség elnöke fellebbezésével a családja vagyonát védi, hiszen az unokatestvérének adta át a csillebérci vadászházat.
Szigetvári Viktor, az ifjúsági tárca sajtófőnöke úgy nyilatkozott: nem kívánják kommentálni az elsőfokú, tehát nem jogerős bírósági ítéletet, de örülnek annak, hogy az állam visszakaphatja a gyermektábort, ha másodfokon is így dönt a bíróság. – A minisztérium eltökélt szándéka, hogy a létesítményt a következő évtizedekben is a fiatalok táboroztatására használják – tette hozzá Szigetvári.
Ismert: az egykori Ifjúsági és Sportminisztérium és a vagyoni igazgatóság keresetében arra kérte a bíróságot, hogy mondja ki, a MÚSZ 1989 júniusa óta jogosulatlanul használja az úttörőtábort, annak tulajdonosa ugyanis az állam. Álláspontjuk szerint ugyanazon a napon, 1989. június 27-én két ajándékozási szerződéssel a KISZ és a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség (Demisz) az úttörőszövetségnek juttatta az ingatlanokat. Ekkor a KISZ már nem létezett, ugyanis április 22-én, az utolsó, XII. kongresszusán jogutód nélkül megszűnt, és megalakult a Demisz Gyurcsány Ferenc vezetésével. Az új szervezet jogosultság nélkül nem ajándékozhatott úttörőtábort, ahogyan a hónapokkal korábban már feloszlott KISZ sem.

Éveken át zaklatta szexuálisan élettársa kislányát egy pedofil Veszprémben – az anya is tudott róla, de nem tett semmit