Tavaly 61 euró volt az egy főre jutó külföldi tőkebefektetés Romániában – állapította meg elemzésében a nemzetközi gazdasági összehasonlító tanulmányokat végző bécsi WIIW intézet. Ezzel az ország Délkelet-Európában a negyedik helyen áll Horvátország, Bulgária és Szerbia-Montenegró után. Tavaly 1,3 milliárd euró értékű külföldi tőke érkezett Romániába, 2002-ben 1,21 milliárd, az idén 1,5 milliárd várható. A WIIW a legutóbbi tanulmányában arra emlékeztetett, hogy Dél-Európa gazdasága 2001 óta gyorsabban bővül, mint az EU-tagjelölteké. (MTI–Eco)
A Fujitsu Siemens Computers Kft. tavaly 6,5 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 36 százalékkal magasabb, mint 2002-ben. A cég közleménye szerint a társaság forgalma 2003-ban háromszor gyorsabb ütemben növekedett, mint a hazai számítástechnikai piac. (MTI–Eco)
A holland KPN távközlési vállalat 2,731 milliárd eurós adózott nyereséget jelentett tavalyról. A KPN-nek 2002-ben 9,542 milliárd eurós adó utáni vesztesége volt. Egyszeri tételek nélkül a tavalyi adó utáni nyereség 655 millió euró volt a 2002-es 163 millió eurós veszteség után. (MTI–Eco)
A France Télécom bejelentette, hogy részvényekkel és/vagy készpénzzel meg akarja vásárolni internetszolgáltatója, a Wanadoo kisebbségét,
a Wanadoo pénteki záróárához képest 17,2 százalékos felárat kínálva. Az előző három havi átlagárhoz képest a felár 26 százalék. A felvásárló három variációt kínált: hét France Télécom-részvényt és 195 eurót adna minden 40 Wanadoo-részvényért, vagy 8,86 eurót kínál Wanadoo-részvényenként, vagy hét France Télécom-részvényt minden 19 Wanadoo-részvényért. (MTI–Eco)
Tavaly 30 300 új vállalkozást indítottak Ausztriában – közölték az osztrák gazdasági kamarában (WKÖ). Számításaik szerint az új cégek évente 33 ezerrel több munkahelyet teremtenek, mint amennyi a vállalati csődök miatt megszűnik. Ezzel Ausztria az Európai Unió középmezőnyébe került, és ha a növekedési ütem így folytatódik, akkor a csúcsra is eljuthat. (MTI–Eco)

Városháza-botrány: vádat emeltek négy ember ellen, börtönt kér az ügyészség