Elkészült a Nemzeti versenyképességi program címet viselő munkaanyag, amely számba veszi a majdani végleges javaslatcsomag számos elemét. A gazdasági érdek-képviseleti partnerekkel folytatott konzultáció első lépéseként a Versenyképességi Tanács március 4-i ülésén a versenyképességi program főbb lehetséges elemeit, köztük a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium adó- és járulékrendszerrel kapcsolatos elgondolásait vitatta meg – közölte tegnap Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter, a tanács elnöke.
A miniszter bejelentette: várhatóan május–júniusra készül el a javaslatokat és intézkedési terveket is tartalmazó nemzeti versenyképességi stratégia.
Csillag szerint a terv célja az innováció, az iparpolitika javítása, valamint Magyarország versenyképességi pozíciójának megőrzése, javítása a környező országokhoz képest. Hozzátette: a stratégia öszszegzi, minősíti az eurózónához történő csatlakozás feltételeivel összefüggő tevékenységeket, a Pénzügyminisztérium munkacsoportja által készített, az adórendszer egyszerűsítésére vonatkozó javaslatokat, s azokat a tevékenységeket, amelyek a közigazgatási feladatok hatékonyabb elvégzésére irányulnak.
A miniszter elmondta: az iparűzési adó kiiktatására két javaslat született. Az egyik szerint a jelenlegi 25 százalékkal szemben az iparűzési adó száz százalékát le lehetne vonni a nyereségadó-alapból, míg a másik javaslat szerint a társasági nyereségadó bevételeit a költségvetés megosztaná az önkormányzatokkal.
A versenyképességi tanács tegnapi ülésén az érdekképviseletek egyebek mellett azt javasolták, hogy határozzák meg Magyarország fejlődésének megfelelő irányát, azonosítsák és folytassák azokat a tendenciákat, amelyek alapján Magyarország 2002-ig „éllovas” volt.

Elkezdődött az érettségi: mutatjuk, milyen feladatokat kaptak a diákok