Kézfogás történt a két nagy párt között azzal a céllal, hogy az állami beruházásokat felülértékeljék, és az így nyert összeg 30-70 százalékát visszajuttassák párt közeli cégeknek – hangoztatta az elmúlt napokban Dávid Ibolya. A pártelnöki kijelentésekre azután került sor, hogy az MTV Közalapítvány nyolctagú kuratóriumi elnöksége négy MDF-es és két MSZP-s delegáltjának szavazatával Rudi Zoltánt választották meg a köztévé elnökének.
A csonka kuratóriumi elnökség tavaly úgy állhatott fel, hogy a Fideszt végül is a másik három párt kiszorította a testületből. A grémiumban négy MDF-es, két MSZP-s és két szabad demokrata kapott helyet.
Úgy tudjuk, a testület „legnagyobb pártja”, az MDF Rudi támogatása fejében alelnöki, az m2 intendánsi és a hírterület valamilyen vezető pozícióját kérte cserébe. Úgy tűnik azonban, a kérésekből csak az első teljesülhet, de nem világos, hogy az alelnöki poszthoz milyen hatáskör társul majd. A poszt esélyesei között tartják számon Dobos Menyhértet, a közéleti műsorok igazgatóját és Péterffy András dokumentumfilm-rendezőt (ő pályázott az elnöki székért is).
Ismert, tavaly az MDF-es delegáltak támogatásával Ragáts Imrét választották meg a köztévé elnökének. A történtek a pártban is botrányt okoztak: leváltották a kommunikációs területért felelős Gémesi Györgyöt. Az MDF ugyanis úgy látott hozzá az elnökválasztásnak, hogy az MSZP-s Kiss Péter kancelláriaminiszter tanácsadójaként dolgozó Kósa Somogyi Györgyöt támogatja. A kurátorok tervei szerint ezután Kósát az m2 intendánsának szánták, ám „csak” stratégiai igazgató lett belőle.
Az MDF és az MSZP folyamatos „kiegyezése” a legkisebb ellenzéki párt számára eddig csupán a közéleti igazgatói poszt megszerzését eredményezte. Dobos Menyhért területének azonban csak egy új produkció elindítását – Napi Mozaik – tette lehetővé a tévé vezetése, míg az MSZP–SZDSZ-hez közel álló tévések külsős gyártásban több mint tíz új műsort indítanak a tavaszi műsorstruktúrában.

Hajmeresztő szökési terv Esztergomban