Nem változtak áprilisra a nemzetközi piacokon mértékadó chicagói árutőzsdén a gabonajegyzések a 16. héten, a következő hónapokra azonban mérséklődtek. A búza jegyzései a májusi lejáratot alapul véve tíz dollárral, 143,7 dollárra csökkentek. A húsvéti ünnepekről visszatérve a piaci szereplők hangulata teljesen megváltozott, mert Amerikában az esőzések enyhítették a szárazság miatti félelmeket, miközben az amerikai gazdaság kedvező megítélése, az árupiacokra beáramlott tőkét a profit realizálására késztette, hatalmas áresést okozva szinte mindegyik mezőgazdasági terméknél. A heti exportadatok 392 ezer tonnát mutattak, ami megegyezett a várt 350– 450 ezer tonnás várakozásokkal.
A takarmánykukorica jegyzései szintén gyengültek az elmúlt héten. A májusi lejáratot alapul véve az ár 128,8 dollárról 122,6 dollárra esett, miközben kedvező időjárási körülmények között a termelők végeztek a vetés hat százalékával. Az áresést globálisan támogatta még a tőke kezdődő kiáramlása az árupiacokról. Az export 1,260 millió tonna lett, mely meghaladta a várakozásokat. Az Agrograin Rt. elemzése szerint a gabonapiacokon elterjedt kedvező termést váró hangulat inkább az árlanyhulás irányába mutat, ugyanakkor ez az az időszak, amikor az időjárás szerepe felerősödik, búzánál a növényzet fejlődését, míg kukoricánál a vetési munkálatok alakulását befolyásolva.
A Budapesti Árutőzsdén a 16., csonka héten közepes volt a forgalom. A jegyzések csökkentek, öszszesen 299 kontraktusnyi üzlet született 985 millió forint értékben. Az egységes búza piacán jelentősen estek az árak. A hét elején még volt egy emelkedés, mert a forint jegyzése gyengült, de ezt később ellensúlyozta a várhatóan hatalmas termés ígérete. Az időjárás tökéletes a búzának. A múlt héten (17.) rögtön limittel lépett felfelé a búza májusi ára, a többi határidőnél azonban nem változott.

Ezt kell tudni a román elnökválasztás esélyeséről