Felemás pályázati eredmények

Könnyítettek a gazdasági minisztérium által meghirdetett pályázatok részvételi feltételein. Tavaly a kis- és középvállalkozások mindössze fél százaléka jutott támogatáshoz.

Erdősi Csaba
2004. 04. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap ismertette a tavalyi pályázatok eredményét a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM). Közleményük szerint a hazánkban működő 860 ezer kis- és középvállalkozás közül 2003-ban 4509 nyert a 12 meghirdetett pályázat valamelyikén. A kisvállalkozók általában tisztában vannak azzal, hogy léteznek pályázatok, sokan azonban próbálkozni sem hajlandók, mondván, teljesen esélytelenek. Vagy a szükséges – legtöbbször 25 százalékos – önrész előteremtése okoz számukra megoldhatatlan problémát, vagy pedig az egyéb feltételek hosszú sora riasztja meg őket. Ez a lista a GKM tegnap megjelent közleménye szerint kurtább lett, több kiírás esetében a beruházás alapjául szolgáló ingatlanra bejegyzett jelzálog kikerült a támogatást kizáró rendelkezések közül.
A minisztérium szerint a pályázati, pénzügyi és egyéb konstrukciók idén 14–15 ezer vállalkozót érhetnek el. A jelenlegi adatok szerint az idei kiírások vonzereje felemás. A műszaki fejlesztésekre szánt keretre pályázó 520 igénylés már most meghaladja a rendelkezésre álló keretet, míg például az együttműködés javítására kiírt 1,6 milliárd forintból eddig mindössze 270 milliót igényeltek. Különösen nagy a kontraszt az érdeklődők és a ténylegesen pályázók száma között. A GKM honlapján a kiírásokra összesen 600 ezer alkalommal klikkeltek rá, ám a beérkezett pályázatok száma eddig mindössze 764.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.