Az exbróker állandó sofőrjének, Szekér Gyulának a tanúvallomása szerint az átadás-átvétel 2002. szeptember–októberben történt a Britton Kft. Újpesti rakparton lévő irodájában. A K&H Bank volt ügyvezetője – a fuvaros szerint – az ügyletről azt mondta, hogy ez a pénz most olyan fontos helyre megy, hogy a számolásnál véletlenül sem szabad tévednie.
Mészáros János igazgatósági tag 1996-ban, Medgyessy Péter pénzügyminiszterré választása után helyett kapott az ÁPV Rt. igazgatóságában, azt megelőzően pedig a Corvinbank Rt. felügyelőbizottsági elnökeként dolgozott. A bank közös vállalkozást működtetett a Britton-csoportos Kerék Csabával.
*
A Corvinbank, illetve jogelődje, az Ipari Fejlesztési Bank irányításában részt vett a kiváló szocialista kapcsolatairól ismert volt MFB-elnök, Huszty András, továbbá a Horn-kormány későbbi ipari minisztere, az MVM Rt. jelenlegi vezérigazgatója, Pál László. A bank felügyelőbizottságában pedig helyet foglalt 1994 és 1996 között az MSZP egykori vállalkozói tagozatát vezető Hujber Ottó is.
A Heti Világgazdaság legfrissebb számából kiderül: a K&H Equities Rt. egyes kliensei New York államban készülnek kártérítési pert indítani a K&H bankcsoport ellen, mert a pénzintézet tulajdonosai nem hajlandók fizetni az ügyfeleknek. Magyar György ügyvéd a lapnak elmondta, hogy a körülbelül tucatnyi, a kamatokkal együtt több milliárd forintot követelő egykori kiemelt ügyfél csak az amerikai per előkészítésére több százezer dollárt kénytelen szánni, mert szerintük ott jobbak az esélyeik, mint Budapesten. Az ügyfeleknek büntető kártérítés címén akár káruk kilencszeresét is megítélheti a bíróság. Jogászok úgy vélik, hogy a tulajdonos belga KBC-nek és a holland ABN Amro Banknak is van leányvállalata New York államban, és ez jogalap lehet egy ottani eljárásra.
Emlékezetes: a bankcsoport nem ismeri a brókercég ügyfeleinek követeléseit, részben azzal érvelve, hogy az érintett ügyfelek egyike-másika bűntársa volt a brókernek.
Amerikában dolgozó jogászok szerint az elsikkasztott pénzt részben legálisan működő, észak-amerikai, jellemzően kanadai vállalkozásokba fektették – tájékoztatott a hetilap. A részletek felderítésével amerikai illetőségű magánnyomozó cégeket bíznak meg a magyar ügyfelek. Ismert: Rejtő E. Tibor, a K&H meggyanúsított volt vezérigazgatója Kanadában élt, és ott is házasodott meg, míg a szökésben lévő Schönthal Henriknek (off-shore cégein folyatták át az elsikkasztott milliárdokat) amerikai állampolgársága is van.

Utasokkal a fedélzetén gyulladt ki egy busz