Reformnak álcázott magánosítások?

Rejtett kórház-privatizációra készül a kormány, ezért a Fidesz országos választmánya arra kéri a Szövetség parlamenti frakcióját, hogy lépjen fel az ellátásszervezésről szóló törvény életbelépése ellen. Az MSZP szerint farizeus az ellenzék, mivel az előző kormány idején is volt magánosítás az egészségügyben.

2004. 04. 26. 19:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lényegében az egészségügyi intézmények privatizációját jelenti a kórházak működtetését magánkézbe adó törvénytervezet, amit a Fidesz határozottan elutasít. Ezért a párt választmánya szombati határozatában arra szólítja fel a Fidesz parlamenti frakcióját, a helyi önkormányzatokat, hogy lépjenek fel az ellátásszervezésről szóló törvény életbelépése, valamint a közjóléti intézmények nyilvánosságot kijátszó, rejtett magánosítása ellen. – Különösen azok a próbálkozások elítélendők, amelyek hátterében a nagy értékű ingatlanok tulajdonjogának megszerzésére és nem a közjót szolgáló hasznosításra irányuló szándék munkál – áll a határozatban. Mikola István, az Egészségügyi Egyeztető Fórum elnöke a plénum előtt felszólalva kritizálta a Richter Gedeon gyógyszergyártó, a Hungaropharma és az ÁNTSZ központi laboratóriumainak tervezett privatizálását. A politikus attól tart, hogy az egészségbiztosítás terén olyan helyzet alakulhat ki, amelyben bankok, pénzügyi befektetők alakíthatják a struktúrát, és mélyen belenyúlhatnak a gyógyítás belső folyamataiba.
– Farizeus az ellenzék amely nem beszél arról, hogy az elmúlt négy évben is zajlott magánosítás az egészségügyben, és éppen a Hungaropharma privatizációja fejeződött be a szocialista Medgyessy-kormány hivatalba lépése előtt – reagált közleményében a Fidesz felvetésre Kárpáti Zsuzsa, az MSZP-frakció egészségügyi munkacsoportjának vezetője.



Az MSZP támogatja a népszavazást. Megszavazza az MSZP-frakció a kórház-privatizáció elleni népszavazás kitűzését, noha változatlanul az a véleményük, hogy a betegek érdekét az egészségügybe való tőkebevonás szolgálja. A képviselőcsoport ugyanakkor az Alkotmánybírósághoz kíván fordulni, értelmezze a kialakult helyzetet: a népszavazás esetleges döntése nyomán újra kell-e államosítani a gyógyszertárakat, a háziorvosok magánpraxisát, az egyházi és alapítványi egészségügyi intézményeket. A kérdésben négy hónapon belül kell kiírni ügydöntő népszavazást, miután az Országos Választási Bizottság a múlt héten hitelesítette a Munkáspárt által összegyűjtött 200 ezer aláírást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.