Röviden

MTI
2004. 04. 06. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kitálal a nagykövet
Belgrád. William Montgomery, az Egyesült Államok leköszönt belgrádi nagykövete szerint Washington szerbiai politikája egyre kevésbé hatékony, és a kívánttal ellenkező hatást vált ki. Montgomery a Blic című belgrádi lap keddi számában aggodalmának adott hangot a nacionalizmus szerbiai fokozódása miatt. Koszovóról szólva a volt nagykövet megjegyezte, hogy nemigen ismerték az ottani helyzetet azok, akiket megleptek a legutóbbi zavargások. A diplomata szerint Carla Del Ponténak, a hágai Nemzetközi Törvényszék főügyészének nyilatkozataival ellentétben „az égvilágon senki sem tudja biztosan”, hogy hol tartózkodik a népirtással vádolt Radovan Karadzsics volt boszniai szerb vezető és hadseregparancsnoka, Ratko Mladics. (MTI)
Riasztó kivégzéslista
London. Több mint ezer elítéltet végeztek ki tavaly világszerte a hozzáférhető adatok szerint, de a valós szám ennek valószínűleg a sokszorosa – áll az Amnesty International kedden közzétett éves felmérésében. A világ legnagyobb emberi jogi szervezete, amely jó ideje folytatja kampányát a halálbüntetés teljes eltörléséért, Londonban kiadott jelentésében azt írta: 2003-ban 1146 kivégzésről szerzett hivatalosan tudomást. (MTI)
Merénylet Ingusföldön
Nazrany. Könnyű sérüléssel megúszott egy merényletet kedden a dél-oroszországi Ingusföld elnöke, Murat Zjazikov, három testőrét viszont komolyabban megsebezték az autós kamikaze által felrobbantott bomba szilánkjai. Zjazikov Nazranyból Magaszba tartott, amikor egy Lada gépkocsi megpróbálta utolérni konvoját. A páncélozott elnöki Mercedest kísérő gépkocsi, amellyel Zjazikov testőrei utaztak, elzárta a Lada útját, mire az azt vezető öngyilkos merénylő robbantást hajtott végre. (MTI)
Felülvizsgálják a restitúciót?
Moszkva. Az új orosz kulturális miniszter bírálta az 1997-es restitúciós törvényt, amely orosz tulajdonná nyilvánította a második világháború végén hadizsákmányként a Szovjetunióba vitt kulturális javakat, és az egész kérdéskör részletes elemzését szorgalmazta a parlament és az igazságügyi tárca bevonásával. Ez a törvény több érvet kezdettől fogva nem vett tekintetbe – ismerte el moszkvai sajtóértekezletén Alekszandr Szokolov. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.