Rugalmas mozgásteret biztosít a kabinetnek az EU-ügyek vitelében és „középerős” hatáskört ad a Ház kezébe az Országgyűlés és a kormány uniós együttműködéséről szóló törvényjavaslat – mondta Juhász Endre, az EU-ügyek koordinációjáért felelős tárca nélküli miniszter a parlamentben. Az előterjesztés szerint a parlament határozna arról, mely kérdésben akarja a kormány véleményét megismerni, és erről álláspontot is megfogalmaz, amelyet „alapul véve” képviseli az ügyet a kormány az EU-ban. A miniszterelnök az Európai Tanács ülései előtt és azt követően tájékoztatást adna, és évente beszámol az Országgyűlésnek az integrációs folyamatokról. A kétharmados többséget igénylő előterjesztést a kormánypártok elfogadhatónak tartják, a Fidesz azonban módosítás nélkül nem szavazza meg, mert megfelelő biztosítékokat akar.
Az MDF szerint a jogszabály jelen formájában is kiállná a gyakorlat próbáját, ám szükségesnek tartják, hogy a frakciók egyeztessenek a módosításáról.
A Ház megkezdte az önkormányzati címzett támogatásokról szóló törvényjavaslat vitáját is. Pál Tibor, a belügyi tárca államtitkára elmondta: a kormány 77 milliárd forint értékben 75 önkormányzati beruházás támogatását javasolja az Országgyűlésnek. A helyi önkormányzatok önrésze 15 milliárd forint volna, míg az állam 62 milliárd forintot biztosítana, amelyből a 2004. évi új támogatás összege több mint hatmilliárd forint. Az ellenzék több ponton bírálta az előterjesztést. Kosztolányi Dénes (Fidesz) hangsúlyozta: frakciója a nyertes önkormányzatok érdekében támogatja a javaslat elfogadását, amely azonban szerintük „több sebből vérzik”. – A kormány azokat a beruházásokat részesíti előnyben, amelyek a következő kormányzati álláspontról, illetve a történtekről a házelnöknek, a bizottságok elnökeinek, a frakcióvezetőknek a parlamenti választások idejére készülnek el – jegyezte meg.
Napirend előtt Tállai András (Fidesz) arra kérte a kormányt: vegye komolyan a nagyobbik ellenzéki párt nemzeti petíció címen elindított kezdeményezését. Veres János pénzügyminisztériumi államtitkár megerősítve a kormány álláspontját kijelentette: a petícióban foglaltak teljesítése 395 milliárd forint költségvetési kiadásnövekedéssel járna, amit ötszázalékos áfaemeléssel lehetne biztosítani.

Magyar Péter nem vette észre, hogy saját magát ássa el