Hivatalba lépése óta Medgyessy Péter miniszterelnök – a nagy ellátórendszerek átalakítása mellett – a közigazgatás reformját tartotta az egyik legfontosabb kérdésnek. A reform ennek ellenére már többször csúszott, és míg korábban a Belügyminisztériumban az Ágh Attila vezetésével létrehozott szakértői csoport kapott megbízást a koncepció kidolgozására, addig jelenleg Kiss Péter kancelláriaminiszter a témafelelős. Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője januárban még arról beszélt, hogy lesznek olyan kétharmados változtatást igénylő törvények, amelyeket ha az ellenzék nem támogat, akkor feles törvényként mindenképpen megszavaznak. Ide sorolta a közigazgatás reformjához szükséges törvénymódosításokat is.
Kiss Péter kancelláriaminiszter viszont a múlt héten rendkívüli értekezletet hívott össze a közigazgatási reform részét képező területfejlesztési törvény ügyében. Annak útjába ugyanis most nem az ellenzék, hanem a koalíciós partner, az SZDSZ állt. Eddig ugyanis a kormánynak jelentős pozíciói voltak a helyi beruházásokról döntő területfejlesztési tanácsokban, a 22 tagból 12-t delegálhattak. Szabó György (MSZP) szerint viszont a legjobb megoldás az lenne, ha a kormány nem küldene tagokat a regionális tanácsokba, hanem azok a megyék és a megyei jogú városok képviselőiből állnának össze. Úgy vélte: ez az unió szellemének is a legmegfelelőbb megoldás.
Ha viszont a kormány képviselői kimaradnának a testületekből, jelentősen csökkenne az SZDSZ befolyása. Ugyanis a megyékben és a megyei jogú városokban nem olyan erős a párt, mint a kormányban. Szabó szerint ki kell várni az egyeztetés végét a koalíciós partnerrel. Wekler Ferenc szabad demokrata képviselő viszont az Index című internetes lapnak azt mondta: „nincs miről egyeztetni”, sőt, ha rajtuk múlik, soha nem megy át a javaslat az Országgyűlésen. Szabó György szerint esetleg a Miniszterelnöki Hivatal képviselői kaphatnának helyet még a regionális tanácsokban, az SZDSZ viszont saját tárcáinak képviselőit is szeretné ott látni.
Ismert: a vita tétje az, ki gyakorolhat majd befolyást az uniós fejlesztési milliárdok elosztásában kulcsszerepet kapó tanácsok fölött.

Videón a rekordméretű harcsa – százhat kiló volt a hal