Bohócot csináltak Pintér Sándorból

Egyértelműen a Fidesz európai parlamenti választási esélyeit rontja, hogy az MSZP-vel közismerten szoros kapcsolatokat ápoló Erős János vezette MFB milliós üzletet kötött Pintér Sándor cégével, a Civil Biztonsági Szolgálat Rt.-vel – vélekedett Csintalan Sándor volt szocialista képviselő. A Defend Kft. egykori vezetője szerint az Orbán-kormány belügyminisztere ezzel strómanná, politikai bohóccá vált.

Török László
2004. 05. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pintér Sándornak, az Orbán-kormány belügyminiszterének a cége, a Civil Biztonsági Szolgálat (CBSZ) Rt. a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) fejlesztési tőkeprogramjának egyik nyerteseként adhatta el 240 millió forintért 75 millió forintos névértékű részvénycsomagját az állami pénzintézetnek – tudtuk meg László Boglártól. Az MFB kommunikációs igazgatója hozzátette: több hónapos külső szakértői vizsgálat után választották ki a céget, amelynek jövőbeli értékét próbálták megbecsülni, a befektetés ugyanis ötéves időtartamra szól. Az MSZP-vel közismerten jó kapcsolatokat ápoló Erős János vezette MFB a tranzakcióval 49 százalékos részesedést vásárolt, és már kijelölte az állami pénzintézet a CBSZ vezető testületeinek delegáltjait is.
*
Ezek szerint a felügyelőbizottságban vagy az igazgatóságban helyet kapott Orosz Sándor ügyvezető igazgató, a bank biztonságáért felelős vezető, korábban a Pintér vezette ORFK nyomozója, Tzvetkov Julianna, a befektetési terület vezetője és Marton Józsefné. Az MFB egymillió forint névértékű szavazatelsőbbségi részvényt is vásárolt, amely különleges jogosítványokat, egyes esetekben vétójogot biztosít tulajdonosának.
Az MFB Rt. jelenleg is 60 százalékos tulajdonos a végelszámolás alatt álló Defend Security Kft.-ben, amelybe még az Orbán-kormány idején fektetett be. Az ügyletet akkor számos támadás érte, mondván, közpénzzel segítik a Fidesz-hez közel álló Földi László exhírszerző, majd Csintalan Sándor volt MSZP-s honatya vezette kft.-t. A két banki befektetés abban is hasonlít egymásra, hogy a Defend Kft. éppúgy állami megbízásokból termelte meg árbevétele jelentős részét, mint a CBSZ, amely jelenleg fővárosi postahivatalok őrzését is ellátja a Magyar Postánál a Defend helyébe lépő JNT Kft. alvállalkozójaként.
Az európai parlamenti választások előtt el kell gondolkodni azon, hogy ez a pénzügyi tranzakció vajon kinek az érdekeit szolgálta – fogalmazott Csintalan Sándor. Véleménye szerint a történtek Dávid Ibolya kampányfilmjét hivatottak alátámasztani, vagyis hogy a két nagy párt a háttérben megegyezett. Úgy véli, az Orbán-kormány belügyminisztere, Pintér Sándor strómanná, politikai bohóccá vált. A Civil és a Magyar Fejlesztési Bank Rt. között létrejött üzlet – mint mondta – egyértelműen a Fidesz választási esélyeit rontja. Csintalan felettébb érdekes körülménynek tartja, hogy amíg őt – mint volt szocialista képviselőt – nem tartották elfogadható kisebbségi tulajdonosnak a Defend élén, s ezért a céget koncepciós eljárás során szétzúzták, addig a volt belügyminiszterben, Pintér Sándorban megbízik a jelenlegi kabinet, ráadásul többségi tulajdonos a cégben. – Nem sajnálom a Civiltől a 240 millió forintos segítséget, ám ezzel az üzlettel igazolva látom, hogy a Defend Kft. korábbi hitelezése teljesen helyénvaló volt – jelentette ki végül Csintalan Sándor.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.