Ha a jelenlegi tendenciák folytatódnak, akkor a benzin fogyasztói ára 10-15 forinttal, a dízelolajé pedig 10-20 forinttal emelkedhet – jelentette ki tegnap Horváth Ferenc, a Mol termék-előállítás és kereskedelem divíziójának ügyvezető igazgatója. Ugyancsak az inflációt pörgető tétel, hogy tovább folytatódott a mezőgazdasági termékek jelentős áremelkedése: a KSH legfrissebb kimutatása szerint a márciusi termelői árak 13,8 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel ezelőtt. A Húsipari Üzemek Egyesülése pedig saját ágazatában a jelenlegi gazdasági körülmények között mintegy tízszázalékos áremelkedést tartana indokoltnak.
Idevonatkozó hír, hogy a rossz makrogazdasági mutatók, valamint a lassú gazdasági növekedés miatt két évet késik az euró bevezetése. Draskovics Tibor tegnap kijelentette: az uniós pénz bevezetésére jelenleg 2010-et tartja reális dátumnak.
Valószínűleg a kedvezőtlen gazdasági helyzetnek tudható be az, hogy ismételt spekulációs támadás gyanítható a forint tegnapi látványos gyengülése mögött. Kereskedők szerint Londonból indultak azok az eladások, amelyek több mint öt forinttal rontották fizetőeszközünk árfolyamát. A magyar valuta drasztikus gyengülése azokat az elemzői jelentéseket támasztja alá, amelyek arra figyelmeztettek, hogy a forint erősödése az utóbbi hetekben nem a bizalom visszaszerzését jelentette, hanem sokkal inkább egy mesterségesen indukált folyamat eredménye volt.
A legnagyobb gondot viszont az jelenti, hogy a magyar költségvetés GDP-arányos hiánya magasabb lehet majd a pénzügyi tervezettnél; ezt hazai kutatók mellett a Fitch, a világ legnagyobb hitelminősítője is így tartja.

Orbán Viktor: Isten veled, Mester! – fotó