Csatornaépítési munkálatokba kezdett egy hete Ukrajna a Duna-deltai rezervátum területén. A befektetés célja egy hajózható csatorna kiépítése, amely a Duna nemzetközileg is védett Kilia–Bastroe ágán keresztül összekötné Ukrajnát a Fekete-tengerrel. Ez azt eredményezné, hogy az ukrán hajóknak nem kellene többé a román sulinai csatornát használniuk ahhoz, hogy a Fekete-tengerre jussanak és kereskedjenek.
A csatornaépítési projektet a román fél és a nemzetközi hatóságok egyaránt nehezményezik. Az ukránok szerint a román Sulina-ágon keresztül lebonyolított kereskedelem miatt az utóbbi öt évben hatszázmillió dollár veszteségük volt, így elsősorban gazdasági okokból akarják megvalósítani projektjüket. Emellett a csatorna jelentős egyéb stratégiai előnyöket is biztosítana Ukrajna számára.
A környezetvédők vehemensen ellenzik a Duna ilyen fajta szabályozását, hiszen az Európa egyik legfontosabb védett övezetét, a Duna-delta rezervátumot veszélyezteti. A 400 000 hektáros terület 1991-től a világörökség része, 90 halfaj és 300 madárfaj élőhelye, amelyek között szép számmal vannak védett, illetve veszélyeztetett fajok. Mindemellett az UNESCO szerint a Duna-delta Európa legnagyobb víztisztító övezete. A terv megvalósítása ellen máris internetes akciót szervezett a moldáviai Salvaeco környezetvédelmi szervezet.

Kiderült, kik a felelősek a csányi mászókabalesetben elhunyt kislány haláláért